SON DAKİKA

Haber > Dünya > Putin'e soruldu: ''84 yaşına kadar kalacak mısınız ?'' İşte Putin'in yanıtı

Putin'e soruldu: ''84 yaşına kadar kalacak mısınız ?'' İşte Putin'in yanıtı

14 Ekim 2021 Perşembe - 11:48

Rusya lideri Putin, “84 yaşına kadar kalacak mısınız" sorusuna bir yanıt verdi.

Amerikan TV kanalı CNBC'nin sunucularından Headley Gamble Moskova'da dün başlayan Rusya Enerji Haftası forumunun genel oturumunun sonunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, “84 yaşına kadar kalacak mısınız" sorusunu yöneltti.

Gamble, söyleşinin hemen başında, "Sayın Başkan, her üst düzey yönetici halefinin kim olacağını düşünür. Siz halefiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de 84 yaşına kadar Başkan olmak istiyor musunuz?" sorusunu yöneltti.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, Putin, "Hayır. Bu tür soruları cevaplamamayı tercih ederim, bu benim geleneksel cevabım" diye başladıktan sonra şöyle devam etti:

"Önümüzdeki seçimlere daha çok zaman var. Bu konuyla ilgili konuşmak, durumu istikrarsızlaştırır. Tüm devlet kurumlarının, tüm devlet yapılarının güvenle çalışması ve geleceğe sükûnetle bakması için durum sakin ve istikrarlı olmalıdır. Evet, Anayasa bunu yapmama, bir sonraki dönem için aday olmama izin veriyor ama bu konuda henüz bir karar verilmiş değil."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap