SON DAKİKA

Haber > Dünya > Putin'den dünyaya gözdağı! 'Bize bulaşanın dişlerini dökeriz'

Putin'den dünyaya gözdağı! 'Bize bulaşanın dişlerini dökeriz'

21 Mayıs 2021 Cuma - 13:05

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlık yaptığı 'Zafer' komitesi toplantısına video konferans yöntemiyle katıldı ve adeta tüm dünyaya tehditler savurdu. Putin, gündeme bomba gibi düşen açıklamasında 'Kimse bunu denemeye bile çalışmasın' diyerek ülkesinin düşmanlarına gözdağı verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin sık sık yaptığı sert çıkışlarla dünya gündemine damga vurmaya devam ediyor. Russia Today adlı haber sitesinde yer alan habere göre komite başkanı olarak katıldığı bir video konferansta konuşan Putin bir kez daha ülkesinin aleyhinde davranabilecekleri sert bir dille uyararak oldukça dikkat çekici tehditler savurdu.

'Dünyanın en büyük ülkesi' olarak nitelendirdiği Rusya'ya dışarıdan gelecek tehditler ve ülkeyi parçalama çabalarının nafile olacağını söyleyen Rus lider Rusya'nın bu tehditlere pabuç bırakmayacağını söyledi.
II. Dünya Savaşı'nda hayatını kaybedenlerin anıldığı 'Zafer' komitesinde konuşan Putin 'Herkes bizi ısırmaya, ısırdığı yerden bir parça koparmaya çalışıyor' iddiasını dile getirirken bunu yapmayı deneyecek olanlara 'Bizi ısıranın dişlerini dökeriz!' sözleriyle cevap verdi.

Rusya, ABD ve Çekya'yı dost olmayan ülkeler listesine aldı

Ülkesinin sahip olduğu yüzölçümü ve topraklarındaki zenginliğin, rakip dış güçlerin sürekli olarak Rusya'yı parçalama ve ilerleyişini engellemek için hamle yapmaya çalışmasına sebep olduğunu aktaran Putin konuşmasında tarihten örnekler vermeyi de ihmal etmedi. Çar III. Alerxander'ın sözlerini hatırlatan Putin 'Büyüklüğümüz herkesi dehşete düşürüyor. İşte bu yüzden Rusya'nın hiç dostu yok!' ifadesini kullandı.
Sibirya'nın kereste, değerli mineraller ve enerji rezervleriyle dolu zenginliğinin tek bir ülkeye ait olmaması gerektiğini savunanlara değine Putin 'Bunlar çok saçma söylemler ancak yine de bazı kesimler tarafından dile getirilmeye devam ediliyor; çok tuhaf.' sözlerini komiteye aktardı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap