SON DAKİKA

Haber > Dünya > Putin onayladı! Rusya'da Pedofili suçu işleyen kişilere müebbet hapis

Putin onayladı! Rusya'da Pedofili suçu işleyen kişilere müebbet hapis

28 Ocak 2022 Cuma - 16:07

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, reşit olmayan bireylerin cinsel dokunulmazlığını ihlal etme suçunu işleyen kişilere ömür boyu hapis cezası verilmesini öngören yasayı imzaladı.

Rusya hükümetinin resmi belgelerinin yayınlandığı internet sitesine göre Putin, pedofili suçları işleyenlere müebbet hapis cezası verilmesine ilişkin yasayı onayladı.

Şu anda Rusya’da müebbet hapis cezası daha önce 14 yaşın altındaki kişilere karşı suç işlemekten hüküm giymiş kişilere suçun mükerrer olması durumunda veriliyor.

Yeni yasa ile 18 yaşın altındaki herhangi bir çocuğa karşı pedofili suçu işleyen kişiler müebbet hapis cezası alacak. Bununla birlikte pedofili suçu ile birlikte şiddet kullanılması, suçun iki veya daha fazla çocuğa karşı işlenmiş olması durumunda mahkemeler derhal bu tedbiri uygulayacak. Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma geçen hafta söz konusu yasayı onaylamıştı.

Yasa tasarısının mimarları ise Duma Yasama Komitesi Başkanı Pavel Kraşeninnikov, Senatör Andrey Turçak ve Duma Enformasyon Politikası Komitesi Başkanı Aleksandr Hinşteyn oldu. Belge, geçen eylül ayında Duma’nın onayına sunulmuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap