SON DAKİKA

Haber > Dünya > Nikos Anastasiadis Türkiye'yi tehdit etti! "Türkiye'ye sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz"

Nikos Anastasiadis Türkiye'yi tehdit etti! "Türkiye'ye sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz"

25 September 2020 Friday - 12:59

Doğu Akdeniz'deki tansiyonun yükselmesinin ardından açıklama yapan Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis, "Türkiye'ye sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz" ifadesini kullandı.

Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis, Fransız Le Figaro gazetesine konuşarak Türkiye ve Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anastasiadis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de “huzur bozan” taraf olduğunu ileri sürdü.

"EYLEMLERLE KARŞILIK VERECEĞİZ"

Tehdit içerikli açıklamalarda bulunan Anastasiadis, “Türkiye’nin davranışı yanıtsız ve sonuçsuz bırakılamaz. Sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği liderlerinin 1 Ekim’e ertelediği zirveden beklentilere değinen Anastasiadis, Türkiye’nin uzun süredir Yunanistan karasularını ve Kıbrıs münhasır ekonomik bölgesini ihlal ederek Doğu Akdeniz’deki yasadışı iddialarını dayatmaya çalışması nedeniyle “diplomatik ve politik kararların” alınması gerektiği söyledi. Nikos Anastasiadis den Türkiye açıklaması #1

"BÖLGE İHLALİNİ TERCİH ETTİLER"

Yunanistan ve Türkiye arasındaki görüşmeleri memnuniyetle karşıladığını belirten Anastasiadis, “Ankara’ya diyalog talebinde bulunduğumuzu, aksi takdirde Lahey Uluslararası Mahkeme’ye başvuracağımızı hatırlatıyoruz. Maalesef Türkiye yanıt vermedi ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin münhasır ekonomik bölgesini ihlal etmeyi tercih etti” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Osman
yaklaşık bir ay önce
Kahpelere bir osmanlı tokatı atma zamanı geldi geçiyor bile.
Ertan
1 ay önce
Hadi be, çok korktuk.
Erdo
1 ay önce
Hoşt.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap