SON DAKİKA

Haber > Dünya > Macron Lübnan'da bile yine Türkiye'yi suçladı: Biz yapmazsak Türkler yapacak!

Macron Lübnan'da bile yine Türkiye'yi suçladı: Biz yapmazsak Türkler yapacak!

07 August 2020 Friday - 17:07

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye karşıtı açıklamalarına Lübnan'daki patlamayı da alet etti. Bölgeye giden Macron, 'Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan'ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler ve Suudlar olacak' dedi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki politikaları nedeniyle sık sık karşı karşıya geldiği Fransa’dan yine ortalığı karıştıracak açıklamalar geldi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki patlamanın ardından bölgeye giden ilk yabancı lider olan Macron, gelecek 3 haftanın Lübnan’ın geleceği açısından önemli olduğunu belirtti.

Macron, ülkesinin Lübnan’ın iç işlerine karıştığına yönelik eleştirileri reddederek, “Kardeşlik ve yardım söz konusu. Yanılmayın. Çok taraflılığa ve Lübnan halkının çıkarlarına inanan Fransa rolünü oynamazsa, Lübnan’ın iç işlerine karışan İranlılar, Türkler, Suudlar ve bölgedeki diğer güçler olacak. Bu ülkelerden bazıları bunu Lübnan halkının aleyhine kendi jeopolitik ve ekonomik çıkarları için yapacak” dedi.

Lübnan'da salı günü meydana gelen patlamada 154 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 5 bin kişi de yaralandı.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap