SON DAKİKA

Haber > Dünya > Kuzey Kore irtibat bürosunu havaya uçurdu! İşte o anlar

Kuzey Kore irtibat bürosunu havaya uçurdu! İşte o anlar

16 June 2020 Tuesday - 16:08

Kuzey Kore'nin Güney Kore sınırına yakın olan Kaesong kentinde bulunan Kore-İrtibat Bürosu’nu hedef aldı. Güney Kore Savunma Bakanlığı, patlamanın görüntülerini yayınladı.

Kuzey Kore’nin Güney Kore sınırında yer alan Kaesong kentinde meydana gelen patlamanın nedeni ortaya çıktı. Güney Koreli yetkililer, Kaesong’daki fiili bir elçilik olarak işlev gören, resmi diplomatik ilişkilerin yokluğunda Kuzey ve Güney Kore’nin ortak irtibat bürosu olan Kore-İrtibat Bürosu’nun imha edildiğini doğruladı. İmha sırasında meydana gelen patlama endişeye neden olmuştu. Güney Kore Savunma Bakanlığı, patlamanın görüntülerini yayınladı.

KIM JOGN-UN’UN KIZ KARDEŞİ, “ÇÖKÜŞÜNE TANIK OLACAKSINIZ” DEMİŞTİ

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong, Güney Kore’yi ‘düşman’ olarak nitelendirdi. Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında bulunan Kore-İrtibat Bürosu’nu ise ‘işe yaramaz’ olarak değerlendirerek, “Yakında çöküşüne tanık olacaksınız” demişti. Bu açıklamanın ardından Kuzey Kore, irtibat bürosunu hedef alarak imha etti. Binanın imhasının ardından bölgede gerginlik tırmandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap