SON DAKİKA

Haber > Dünya > Kremlin açıkladı: Ukrayna operasyonu ne zaman sonlanacak?

Kremlin açıkladı: Ukrayna operasyonu ne zaman sonlanacak?

08 Nisan 2022 Cuma - 16:33

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesi devam ederken Kremlin'den operasyonun ne zaman sonlanacağı ile ilgili açıklama geldi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı askeri operasyonu devam ederken "Ukrayna işgali ne zaman sona erecek?" sorusuna yanıt geldi. Kremlin yaptığı açıklamada operasyonun 'yakın gelecekte' sonlandırabileceğini açıkladı.

KREMLİN'DEN YENİ AÇIKLAMA

Kremlin, Rusya'nın Ukrayna'daki hedeflerine ulaşmakta olduğunu belirterek Ukrayna'da başlattığı "özel operasyonu" "yakın gelecekte" sonlandırabileceğini açıkladı.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, ayrıca tarafsız kalmaya çalışan bazı devletlerin dün Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi'ndeki üyeliğinin askıya alınması için oy kullanmaları konusunda baskıya maruz kaldığını gördüklerini belirtti.

BM Genel Kurulu Ukrayna'daki "sistematik insan hakları ihlalleri" konusundaki haberlerden dolayı dün Rusya'nın İnsan Hakları Konseyi'ndeki üyeliğini askıya almıştı. Bunun üzerine Rusya bizzat Konsey'den istifa ettiğini duyurmuştu.

RUSYA TREN İSTASYONUNU VURDU

Öte yandan bugün Rusya'nın Ukrayna'da sivillerin tahliye edildiği bir tren istasyonunu vurması sonucunda ölü ve yaraların olduğu belirtildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap