SON DAKİKA

Haber > Dünya > Kolombiya'da 3 bin 493 köpek balığı yüzgecine el konuldu

Kolombiya'da 3 bin 493 köpek balığı yüzgecine el konuldu

25 Eylül 2021 Cumartesi - 13:28

Kolombiya Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı, yasa dışı yollardan Hong Kong'a gönderilmek istenen 3 bin 493 köpekbalığı yüzgecine el konulduğunu duyurdu.

Kolombiya Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başkent Bogota'daki El Dorado Havalimanı'nda 3 bin 493 köpekbalığı yüzgecine el konulduğunu bildirildi. Yasadışı balıkçılık faaliyetiyle elde edilen yüzgeçlerin, büyük paketler halinde Hong Kong’a gönderilmek üzereyken ele geçirildiği belirtilirken, 3 bin 493 yüzgecin 900 ila bin köpekbalığına eş değer olduğu aktarıldı. Kolombiya Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Carlos Eduardo Correa, yaptığı açıklamada, "Bu devam etmemeli. Köpekbalıklarının yasa dışı ticareti dünya çapında büyüyen bir sorundur. Bu gezegen bize olduğu kadar hayvanlara da ait. Biyoçeşitliliğimizi koruyalım" ifadelerini kullandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Köpek balığı yüzgeçleri, genellikle Asya'da köpek balığı yüzgeci çorbasında kullanılıyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap