SON DAKİKAHaber > Dünya > İsrail tankını sıkıştıran mücahitlerden ilginç diyalog: Allah aşkına bana bırak!

İsrail tankını sıkıştıran mücahitlerden ilginç diyalog: Allah aşkına bana bırak!

21 Mayıs 2024 Salı - 17:12
Gazze direnişinin 32. haftasında İsrail'e ortak operasyon düzenleyen Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyyeleri mücahitlerinin ölümle burun buruna geldikleri tehlikeli operasyonu gerçekleştirebilmek için kurdukları diyalog dikkat çekti.

Filistin’in Gazze Şeridi’nde İsrail’in terör saldırılarına karşı koyan Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyeleri sert mukavemetini sürdürüyor.

Aksa Tufanı savaşının 227’nci günü geride kalırken İsrail ordusuna karşı birçok cephede ciddi operasyonlar düzenleniyor.

İsrail helikopterine füze ateşleyen, işgalci subayı keskin nişancı atışıyla vuran, tankları sıfır mesafeden havaya uçuran mücahitler, düşman askerleri ve araçlarıyla çatıştığı anları saniye saniye kayda alıp dünya kamuoyuna servis etmeyi sürdürüyor.

Direnişe öncülük eden Hamas teşkilatının askerî kanadı Kassam Tugayları, dün gerçekleştirdiği operasyonların görüntülerini 5 farklı video ile yayınladı.

TEHLİKELİ OPERASYON İÇİN ÖNE ATILDILAR


Kassam Tugayları’nın, Kudüs Seriyyeleri ile birlikte Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye bölgesinde anti-zırh roketi ve bir fedai eylem bombası ile İsrail tankını hedef alan ortak operasyonunun görüntülerinde ilginç diyaloglar yer aldı.

İşgalci İsrail ordusuna ait Merkava tankını hedef alan mücahidler, eylemi kimin gerçekleştireceğine dair ikna konuşması gerçekleştirdi.

İsrail tankına sıfır mesafeden yaklaşıp çıplak elle bomba yerleştirdikten sonra süratle bölgeden ayrılmayı gerektiren çok tehlikeli mukavemet için öne atılan iki mücahit, eylemi düzenlemek için birbirini ikna etmeye çalıştı.

İşte o diyalog:

 -Bırak, bırak


- Bu benim.

- Allah aşkına onu bırak

- Hayır Allah aşkına!

- Allah için onu bırak...

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap