SON DAKİKAHaber > Dünya > İsrail, Refah'a saldırdı, 100'den fazla sivil ölüm var

İsrail, Refah'a saldırdı, 100'den fazla sivil ölüm var

12 Şubat 2024 Pazartesi - 12:07
İsrail, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah’a saldırdı. Söz konusu saldırıda, 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin Mısır sınırında yer alan Refah şehrinin Aş-Şabura mahallesindeki 'hedefleri' vurduğunu duyurdu. Lübnan merkezli Al Mayadeen televizyonu, saldırıda en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini , 230’dan fazla kişinin de yaralandığını belirtti.

İsrail ordusunun açıklamasında, “İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Aş-Şabura mahallesindeki terör hedeflerine bir dizi saldırı gerçekleştirdi” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, saldırıların sonlandırıldığını belirtildi. Katar merkezli Al Jazeera televizyonu, İsrail ordusunun saldırısında 63 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Lübnan merkezli Al Mayadeen televizyonunun haberinde de, “İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah şehrine şiddetli saldırıları sonucu en az 100 kişi öldü ve 230’dan fazlası yaralandı” ifadesi kullanıldı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap