SON DAKİKA

Haber > Dünya > İranlı bakan Abdullahiyan: "ABD'ye hiçbir zaman güven olmaz"

İranlı bakan Abdullahiyan: "ABD'ye hiçbir zaman güven olmaz"

28 Ocak 2022 Cuma - 10:20

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD'ye hiçbir zaman güven duyulmayacağını belirterek, "Tarih, tecrübe ve ABD’li siyasetçilerin uygulamaları bunu göstermiştir'' dedi.

İran'a haksızca yaptırım uygulayan ABD'ye Dışişleri Bakanından eleştiri geldi. 

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD'ye hiçbir zaman güven duyulmayacağını ifade etti.

Abdullahiyan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarih, tecrübe ve ABD’li siyasetçilerin uygulamaları ABD'ye hiçbir zaman güven olmayacağını göstermiştir" ifadelerini kullandı.

Abdullahiyan ayrıca, ABD karşısında ölçülerinin Washington yönetiminin uygulamaları olacağını ve nükleer müzakerelerin devam ettiği Avusturya’nın başkenti Viyana'da somut adımlar görmek istediklerini belirtti.

Yaptırımların kaldırılması noktasında İran'ın ulusal çıkarları tamamen gözetilmeli, diyen İranlı Bakan, müzakere masasında somut kararlar alınmalıdır, dedi.

Bilindiği gibi, BM-AB ve İran arasında nükleer müzakereler Viyana'da devam ediyor. İran, ABD tarafından uygulanan yaptırımların kaldırılmasını istiyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap