SON DAKİKA

Haber > Dünya > İran'da devrim gibi karar!

İran'da devrim gibi karar!

13 Nisan 2015 Pazartesi - 14:46

İran'da devrim niteliğinde bir karar daha alındı ve Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcılığı'na eski bir kadın sporcu Zohreh Mirsepasi getirildi.

Kadın taraftarların maç izleme yasağının kalkmasının ardından İran'da bir adım da voleybolda atıldı ve Voleybol Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevine eski kadın sporculardan Zohreh Mirsepasi atandı.

YABANCI HOCA GETİRİLECEK

Mirsepasi'nın atanmasının ardından İran Kadın Voleybol Milli Takımı'na bir yabancı hoca getirileceği ve bu sayede sporcuların Avrupa ile daha da entegre hale gelmesinin sağlanacağı vurgulandı.

"3 AŞAMALI BİR PROJE GELİŞTİRDİK"

1987-1991 yılları arasında Kharazmi takımında smaçör olarak oynayan Mirsepasi, "Ülkemizde kadınlarla ilgili sorunları çözmek için 3 aşamalı bir proje geliştirdik. Ülkede kadın voleybolunun gelişmesi ve Asya düzeyinde erkek sporları ile eşit seviyeye gelmesini umuyorum" dedi.

FUTBOL TAKIMININ BAŞINA HRİSTİYAN HOCA

İran'da geçtiğimiz günlerde yapılan Nükleer Barış Anlaşmasının ardından özellikle spor alanında da yenilikçi adımlar atılmış, A Milli Futbol Takımı'nın kaptanlığına da 1978'den bu yana ilk defa bir Hristiyan; Ando Teymourian getirilmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap