SON DAKİKA

Haber > Dünya > İngiltere Hükümetinden Liverpool halkına Covid-19 testi uygulaması

İngiltere Hükümetinden Liverpool halkına Covid-19 testi uygulaması

03 November 2020 Tuesday - 17:15

İngiltere, korona virüsün (Covid-19) yayılmasını yavaşlatmak için Liverpool halkının tamamına Covid-19 testi yapmayı planlıyor.

İngiltere, Covid-19 ile mücadele sürecinde yeni önlemler almaya devam ediyor. İngiltere, 500 bine yakın nüfusa sahip şehri Liverpool’da Covid-19’un yayılma hızını yavaşlatmak için tüm şehir genelini kapsayan test uygulaması planlıyor. Yapılacak testler şehirde ikamet eden halkın yanı sıra, şehirde çalışanları da kapsıyor. Yapılması planlanan testlerde, aralarında sonuçların 1 saatten kısa sürede çıkmasını sağlayacak bir takım yeni metotlar içeren teknolojiler kullanılacak. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, uygulanması planlanan gelişmiş Covid-19 testlerinin, semptom göstermeyen pozitif hastaların bulunmasına yardımcı olacağını belirterek, bu sayede hastaların evlerinde kendilerini karantinaya alarak hastalığın yayılmasını engelleyeceğini bildirdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap