SON DAKİKA

Haber > Dünya > Gazze'de çocukların hayalleri enkaz altında kaldı

Gazze'de çocukların hayalleri enkaz altında kaldı

22 Mayıs 2021 Cumartesi - 16:14

Siyonist İsrail 11 gün boyunca sivil ayrımı yapmaksızın bombaladığı Gazze'de çocukların sevinçleri ve hayalleri de enkaz altında kaldı.

Siyonist İsrail, tüm dünyanın ve 2 milyar Müslümanın gözleri önünde Gazze'de katliam yaptı. Sivil ayrımı yapmaksızın 11 gün boyunca bombalanan Gazze'de 66'sı çocuk 248 Filistinliyi şehit etti. Ateşkesin ardından Gazze'de yaralar sarılmaya, sokaklarda hayat yeniden normale dönmeye başladı. 

GAZZE'DE BAYRAMLIKLAR ENKAZ ALTINDA KALDI

Gazze'de küçük bir kız çocuğunun hiç giyemediği bayramlığı enkaz altından çıkarıldı. Siyonist İsrail'in acımasız saldırıların açtığı yaraların kolay kapanmayacağını göstermeye yetti.

En büyüğü engelli 7 çocuğuyla Gazze'de yaşayan Havaciri çifti, Ramazan Bayramı için evlerini süslemiş, çocuklarına bayramlık kıyafetler almış, komşularına geleneksel Filistin tatlılarından hazırlayıp dağıtmışlardı.

Ancak İsrail'in saldırıları tüm Gazze halkı gibi Havaciri ailesinin de bayram sevincini yarım bıraktı.

Filistinli Suheyb el-Havaciri'nin 2 yaşındaki kızına bayramda giymesi için aldığı elbiseyi yıkılan evinin enkazından çıkarması, İsrail'in saldırılarının Gazzeli aileler ve çocuklar için ne kadar yıkıcı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

İSRAİL BARBARLIĞI HAYALLERİNİ YIKTI

AA muhabirine konuşan Suheyb el-Havaciri, İsrail'in attığı füzelerden birinin evlerinin hemen yakınına düştüğünü, büyük hasara uğrayan evin oturulmaz hale geldiğini söyledi.

Bomba sesleri ve yıkımlar sebebiyle ailesinin büyük korku yaşadığını belirten Havaciri, saldırıdan mucizevi bir şekilde kurtulduklarını aktardı.

Filistinli baba, "Saldırıyla birlikte her yer toz bulutuyla kaplandı. Ne olacağını bilemiyordum. Çocuklarımı sakinleştirdim. Herkes için her zaman dua ettik ama İsrail barbarlığının kurbanı olacağımızı bilmiyorduk." dedi.

Ateşkes sonrasında yerle bir olan evi incelerken, küçük kızı Liyan'a aldığı bayramlığı enkazın altında ucundan gördüğünü dile getiren Havaciri, dikkatle çıkardığı elbisenin, İsrail'in acı ve hüzne dönüştürdüğü sevinçlerinin bir parçası olduğunu ifade etti.

"ZULME SESSİZ KALAN DÜNYAYI KINIYORUM"

İsrail saldırılarından önce aldığı bayramlığı kızının çok beğendiğini, sımsıkı tutarak hiçbir aile üyesine vermeyip yanından ayırmadığını belirten Havaciri, şunları söyledi:

"Küçük kızım Liyan aldığım bayramlığını giymeyi çok istiyordu. İsrail evimizle beraber elbiseyi de kullanılmaz hale getirdi. İsrail saldırısıyla tüm bayram hazırlıklarımız bir enkaza ve hayale döndü."

Havaciri, saldırılarda sadece kendi evinin değil çevredeki birçok evin de zarar görerek aynı akıbeti paylaştığını, yaşadıkları bölgede hayat emaresi kalmadığını kaydetti.

"İsrail'in işlediği insanlık suçları karşısında hiçbir şey yapmayan, sessiz sakin oturan tüm dünyayı kınıyorum." diyen Havaciri, uluslararası toplumu, çocukların oyun, yaşam, güvenlik ve barış haklarını garanti altına almaya, onların şiddetli patlama seslerinden ve yıkım manzaralarından uzak tutulması için harekete geçmeye çağırdı.

Öte yandan Filistinlilerin tatmadığı bayram sevinci, onlarca can kaybı ve yıkımın ardından Gazze'de yavaş yavaş yeniden yaşanmaya başladı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap