SON DAKİKA

Haber > Dünya > Ermenistan Dışişleri Bakanı canlı yayına çıktığına bin pişman. ABD’li gazeteci öyle bir soru sordu ki ne diyeceğini şaşırdı

Ermenistan Dışişleri Bakanı canlı yayına çıktığına bin pişman. ABD’li gazeteci öyle bir soru sordu ki ne diyeceğini şaşırdı

25 October 2020 Sunday - 09:30

CNN’de yaptığı röportajlarla ünlenen gazeteci Kristin Amanpour, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, zor anlar yaşattı. Mnatsakanyan, Karabağ sorunu ile ilgili sorular karşısında ne yapacağını şaşırdı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN’de katıldığı canlı yayında sorulan sorular karşısında ne yapacağını şaşırdı. Ünlü gazeteci Kristin Amanpour, Mnatsakanyan’a önce Birleşmiş Milletler’in 1993 yılında Ermenistan’ın Karabağ’da işgalci olduğunu belirten kararını hatırlattı. Sonra ise Ermenistan Başbakanı Peşinyan’ın kışkırtıcı açıklamalarından yola çıkarak “Sizin politikanız bu mudur” diye sordu.

Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, CNN'e konuştu. Gazeteci Kristin Amanpour’un sorularını yanıtlayan Mnatsakanyan, zor anlar yaşadı. Ateşkesi defalarca ihlal eden Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı, görüşme sırasında ülkesinin saldırganlığını haklı çıkarmak için çabaladı. Ancak gazeteci Kristin Amanpour, Mnatsakanyan'a işgalci güçlerin Azerbaycan topraklarından derhal çekilmesi çağrısında bulunan 4 BM Güvenlik Konseyi kararını defalarca hatırlattı. Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak işgal altındaki Azerbaycan, Dağlık Karabağ ve komşu topraklardan Ermeni kuvvetlerinin derhal geri çekilmesini ve Azerbaycan halkının evlerine dönme hakkını tanıyan BM Genel Kurulu'nun 2008 tarihli kararını hatırlattı. Mnatsakanyan, sunucunun bu sözleri karşısında söyleyecek bir şey bulamadı.

"SİZİN POLİTİKANIZ BU MUDUR?"

Karabağ'ın bağımsız bir bölge olduğunu iddia eden Mnatsakanyan, Ermenistan'ın bunu savunduğu ifade etti. Gazeteci Amanpour, Mnatsakanyan'a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın milliyetçi ve "Karabağ Ermenistan'dır" gibi kışkırtıcı açıklamalarını sorarak, 'Sayın Dışişleri Bakanı sizin politikanız bu mudur?' dedi. 

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap