SON DAKİKA

Haber > Dünya > Bloomberg: Trump seçimde yenilirse, Erdoğan da kaybeder

Bloomberg: Trump seçimde yenilirse, Erdoğan da kaybeder

21 Ekim 2020 Çarşamba - 18:16

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçimleri kaybetmesi durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "kaybeden" liderler arasında yer aldığını söyledi.

"Erdoğan'ın siyasi koruma için sıklıkla sırtını Trump'a dayadığı" belirtilen Marc Champion imzalı analizde, "Trump'ın Kongre'nin Türkiye'ye S-400 alımı nedeniyle yaptırım uygulaması önündeki tek engel" olduğunu ifade etti

Analizde Erdoğan'ın kişisel bağları sayesinde Trump'ı ABD askerlerini kuzey Suriye'den çekmeye ikna ettiği ifade edildi. Champion, Trump'ın bu kararı Pentagon veya IŞİD Karşıtı Koalisyon'daki diğer üyelere danışmadan aldığına dikkat çekti. 

Makalenin Erdoğan ile ilgili bölümünün sonunda, "Yaptırımlar uygulanmaya hazır ve Biden daha önce Türk muhalefet figürlerine destek verilmesi için çağrı yapmışken Trump'ın görevden ayrılması durumunda en çok kaybedecek lider Erdoğan olabilir" değerlendirmesi yer aldı.

Trump'ın kaybetmesi durumunda kaybedecekleri olan listesinde Erdoğan'ın yanısıra Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Çin Devlet Başkanı Şi Jingping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Polonya lideri Andrzej Duda ve Polonya Başbakanı Viktor Orban yer aldı.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
9 ay önce
He oldi. Allah akıl fikir versin. Bazı akıldan yoksun olanlara sözüm, millet iradesinden güç almayı öğrenin, milletle yatın, milletle kalkın. Gidip aklınızı Amerika ya bilmem kandile teslim etmeyin.
K.Atamer
9 ay önce
İçimizdeki ABD seviciler hatta uşağı dediğimiz bazı marjinal faydasız hegomanyakların bu ülkeye hiçbir zaman faydası olmayacağını bildiğim için diyorum ki;"pılınızı pırtınızı alın çok sevdiğiniz vatanımıza gidip istediğiniz kadar egonuzu tatmin edin"derim ben.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap