SON DAKİKA

Haber > Dünya > Bir tuhaf yasak daha: Köpeklerin gece havlaması yasaklandı

Bir tuhaf yasak daha: Köpeklerin gece havlaması yasaklandı

13 Mayıs 2022 Cuma - 21:10

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Illinois eyaletine bağlı bir şehrinde köpeklerin belirli zamanlarda havlaması sınırlandırıldı.

ABD’nin Chicago kentinin yaklaşık 65 kilometre batısında yer alan Aurora’da Hayvan Kontrol Yönetmeliği’nde yeni bir düzenlemeye gidildi. Yeni düzenleme kapsamında Aurora’daki her ev için en fazla 4 evcil veya çiftlik hayvanı sahiplenilebilecek.

Bu arada, düzenleme Auroralıların aynı türden ikiden fazla hayvanı sahiplenmesine de olanak tanımayacak. Daha önceden 4’ten fazla veya aynı türden ikiden fazla hayvan edinenler, kazanılmış hakların korunması ilkesi kapsamında görülerek düzenlemeden muaf tutulacak.

Köpekleri 07.00-22.00 saatlerinde 15 dakikadan fazla, 22.01- 06.59 saatlerinde 10 dakikadan fazla ‘aşırı ses’ yapan köpek sahiplerine ise ceza kesilecek. Şikayetlerin, kayıtlarla ve birkaç görgü tanığıyla yapılması gerekecek.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap