SON DAKİKA

Haber > Dünya > Biden'ın yeni Bakanı Silivrili çıktı!

Biden'ın yeni Bakanı Silivrili çıktı!

30 November 2020 Monday - 17:01

Seçilmiş Başkan Joe Biden 20 Ocakta görevi almaya hazırlanıyor. Biden, Beyaz Saray ekibini ve Kabine tercihlerini açıkladı. Çoğunluğu kadın ve azınlıklardan oluşan isimler arasında İç Güvenlik Bakanı Adayı olarak tarafından Silivrili Alejandro Nicholas Mayorkas'ı seçti.


Amerika'nın sıradaki Başkanı Joe Biden ilklerle dolu bir kabineyle Beyaz Saray'a gelmeye hazırlanıyor.
 
Trump döneminde göç karşıtı tavırlarla adını duyuran İç Güvenlik Bakanlığı Biden Başkanlığı döneminde ailesi Osmanlıdan gelen bir Bakan tarafından yönetilecek.
Böylece Alejandro Nicholas Mayorkas İç Güvenlik Bakanlığı yapan ilk Hispanik ve Seferad Yahudi olacak.
 
Göçmen bir aileden gelen Mayorkas'ın baba tarafının 500 yıl boyunca Silivri dolaylarından yaşadığı belirtiliyor. Annesi ise Yahudi soykırımdan kaçan Romanya kökenli bir Aşkenazi.
 
20. yüzyılın başlarında Küba'ya göçen aile 1959'da Mayorkas'ın dünyaya gelmesiyle Amerika'ya taşındı.
 
Mayorkas'ı çocukluğu Miami’de Türkiye ve Küba asıllı bir Seferad camiasında geçtiği biliniyor.
 
Prestijli California Üniversitesi'ni bitiren Mayorkas, 1998 yılında California bölgesinde savcılık görevine geldi.
 
Mayorkas'ın kariyeri Obama döneminde zirve yaptı. Bu yıllarda İç Güvenlik Bakanlık Yardımcılığı yapan Mayorkas şimdi ise yıllarca çalıştığı bakanlığı yönetmeye hazırlanıyor.
 
Irkçılık ve Yahudi karşıtlığının hızla arttığı Amerika'da Mayorkas'ın bu konuma gelmesi çok önemli. Zira bu durum Biden hükümetinin azınlıklar konusunda yeni bir sayfa açmaya hazırlandığının göstergesi olarak kabul ediliyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

bulut
1 ay önce
Yeni Amerikan Başkanı Biden'den dünya ne bekliyor? Amerika, başta İran'daki ekonomik amborgaları çözecek mi? Böldeki terör gruplarına destek verecek mi? Libya,Güney Kıbrıs,Yunanistan,Fransa,Almanya'nın bölgedeki huzursuzluklarına karşı,bölge barışına katkısı olacak mi? Yoksa İsrail bölgesl suikastlere devam edecek mi? Suriye'deki terör örgütlerine destek devam edecek mi? KKTC den ekonomik izolasyonlar kaldırılacak mi? Biden dünya tarihine huzur ve barış getirmelidir. Dünya insanlığı Biden'den bunu insan hakları gereği beklemetedir.İsrail'in

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap