SON DAKİKA

Haber > Dünya > BAE vatandaşı 15 kişi, sahte Covid-19 testi ile İran'a girmeye çalıştı

BAE vatandaşı 15 kişi, sahte Covid-19 testi ile İran'a girmeye çalıştı

08 Mart 2021 Pazartesi - 11:49

Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) İran'ın Hürmüzgan eyaletine turist olarak gelen 15 kişi, sahte Covid-19 testi ile ülkeye girmeye çalıştı.

İran Hürmüzgan eyaleti Tıp Üniversitesi Sözcüsü Fatıma Noruziyan yaptığı açıklamada, Hürmüzgan eyaletinin tüm giriş ve çıkış noktalarında korona virüs testleri uyguladıklarını belirterek, "Havaalanlarında ve liman bölgelerinde korona virüs testlerini hızlı bir şekilde uyguluyoruz. Özellikle yabancılar konusunda daha hassas davranıyoruz. Test sonuçları pozitif çıkmaları halinde ülkeye girişlerine kesinlikle izin vermiyoruz" ifadesini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri'den İran'a gelen 15 turistin korona virüs test sonuçlarının pozitif çıktığını belirten Noruziyan, negatif korona virüs test sonuçlarıyla İran'a giriş yapmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Biz ellerindeki negatif korona virüs test sonuçlarına rağmen onlardan tekrar test aldık ve test sonuçları pozitif çıktı.

Ellerindeki korona virüs test sonuçları gerçek değil sahteydi" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap