SON DAKİKA

Haber > Dünya > Aliyev’den Gürcistan’a taziye mesajı

Aliyev’den Gürcistan’a taziye mesajı

09 Ekim 2021 Cumartesi - 17:32

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Batum kentinde bir binanın çökmesi sonucu 7 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili’ye taziye mesajı gönderdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Batum kentinde dün 5 katlı binanın çökmesi ile yaşanan trajedinin ardından Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili’ye taziye mesajı gönderdi. Aliyev mesajında, trajik olay nedeniyle son derece üzüldüğünü belirterek, “Kendim ve Azerbaycan halkı adına size, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına bu faciadan nedeniyle başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifa diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Gürcistan’ın Batum kentinde dün 5 katlı bir bina kısmen çökmüştü. Dünden bu yana devam eden arama kurtarma çalışmalarında enkazdan çıkarılan 5 cansız beden ve yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybeden 2 kişi de dahil olmak üzere toplam 7 can kaybı olduğu açıklanmıştı. Gürcistan’da 11 Ekim “ulusal yas” günü ilan edilmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap