SON DAKİKA

Haber > Dünya > AB'den, Putin'e soğuk duş! 200 milyon euroluk Rus varlığını dondurdu

AB'den, Putin'e soğuk duş! 200 milyon euroluk Rus varlığını dondurdu

18 Mart 2022 Cuma - 12:52

Hollanda Merkez Bankası Başkanı Knot, Avrupa Birliği olarak yaptırımlar kapsamında 200 milyon euroluk Rus varlığını dondurduklarını açıkladı.

Ukrayna'ya saldırıları nedeniyle Rusya'ya yönelik Batı'nın uyguladığı yaptırımlara her geçen gün yenisi ekleniyor.

Hollanda Merkez Bankası Başkanı Klaas Knot, Avrupa Birliği'nin (AB) yaptırım listesindeki Rus şahıs ve şirketlerin hesaplarında dondurulan mal varlığının 200 milyon euroyu geçtiğini bildirdi.

Knot, rakamın Belçika'nın dondurduğu Rus mal varlığına göre çok düşük olmasının sebebi olarak, ülkedeki Rus varlığının Belçika'ya göre çok daha az olmasını gösterdi.

Rusların Hollanda'daki banka hesaplarında dondurulan paranın miktarının artabileceğine işaret eden Knot, Hollanda'da dondurulan Rus varlıklarının 6 milyon euro olduğunu dile getirdi.

AB'nin, Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle Rusya ve Belarus'u hedef alan, mal varlıklarının dondurulması, seyahat ve fon yasağını içeren yaptırımlar listesinde 862 kişi ve 53 kuruluş bulunuyor.

Listede, bazı bankalar ve şirketler ile çok sayıda iş insanı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de aralarında bulunduğu devlet görevlileri ve milletvekilleri yer alıyor.

Söz konusu listenin daha da genişletilmesi çalışmaları devam ediyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap