SON DAKİKA

Haber > Dünya > ABD'den kritik karar: BMGK'yı, Rusya gündemiyle toplantıya çağırdı

ABD, Rusya üzerindeki baskıyı her geçen gün artırıyor. ABD yönetimi, Ukrayna ve Rusya arasındaki krizi görüşmek üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini (BMGK) toplantıya çağırdı.

Ukrayna- Rusya krizini suni gündemle ortaya çıkaran ABD, Moskova üzerindeki baskıları yoğunlaştırıyor.

Ukrayna’ya Rus tehdidine karşı diye yüzlerce ton silah gönderen Washington yönetimi, Moskova’yı sınırdaki askerlerini çekmeye çağırıyor.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, yaptığı açıklamada, ''Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik tehditkar davranışı ve Rus birliklerinin Ukrayna sınırına ve Belarus'a yığılması üzerine'' BMGK'yi 31 Ocak  Pazartesi toplantıya çağırdıklarını duyurdu.

Avrupa'ya ve küresel barış ve güvenliğe tehdit karşısında tansiyonu diplomasi yoluyla düşürmeye çalıştıklarını belirten Thomas Greenfield, BM Güvenlik Konseyi'nin diplomasi için çok önemli bir yer olduğunu söyledi.

NATO’nun sınırlarına kadar gelmesinden rahatsız olan Rusya, ABD ve NATO’dan, Ukrayna'nın ittifaka alınmamasını ve ABD'nin Romanya ve Bulgaristan'daki füzelerini çekmesini istiyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap