SON DAKİKA

Haber > Dünya > ABD: Ulusal Muhafızlar'dan yaklaşık 200 kişi Ukrayna'da eğitim veriyor

ABD: Ulusal Muhafızlar'dan yaklaşık 200 kişi Ukrayna'da eğitim veriyor

28 Ocak 2022 Cuma - 14:53

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Florida eyaletinden Ulusal Muhafız güçleri arasından yaklaşık 200 kişinin Ukrayna’da eğitmen ve danışman olarak görev yaptığını ve bu güçlerin çekilmesine yönelik bir karar alınmasının gündemde olmadığını ifade etti.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kirby, gazetecilere açıklama yaparak, "Şu anda bu güçlerin görev veya statüsünü, Ukrayna’daki konumlarını değiştirmeye yönelik bir karar alınmış değil. Florida Ulusal Muhafız üyeleri hala orada" diye konuştu.

'Gerginlik artarsa geri çekebiliriz'

Sputnik'te yer alan habere göre, Ukrayna'da görev yapan Ulusal Muhafız üyesi sayısının yaklaşık 200 kadar olduğunu ifade eden Kirby, gerginliğin tırmanması durumunda bu güçlerin hızla çekilebileceğini ekledi.

Batı ülkelerinin Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğine dair ifadelerinin arttığı hatta ABD Başkanı Joe Biden tarafından direkt tarih verildiği son günlerde Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bu iddiaların asılsız ve gerginliği tırmandırmak amaçlı olduğunu, Rusya’nın kimseye saldırmak gibi bir amacı olmadığını belirtmişti.

Peskov, bu tür iddiaların haklı çıkarılması için provokasyon gerçekleştirilmesinin de ihtimaller dahilinde olduğunu kaydetmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap