Taksi plakaları ihaleye çıkıyor

Sürmene ilçesinde daha önce ihale yoluyla tahsis edilemeyen 8 adet ticari taksi plakasının ihalesi yapılacak

13.Eylül.2017
Taksi plakaları ihaleye çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantılarının 2. Bileşimi bugün yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, başkanlık ederken mecliste İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler müzakere edildi. 

Meclise gündem dışı olarak ise Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden Ulaşım Daire Başkanı Gökhan Bali imzalı Sürmene İlçesinde 8 adet taksi plakasının ihalesinin yapılması ile ilgili madde geldi.  Madde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. 

Hatırlanacağı üzere Sürmene İlçe Belediyesi tarafından yapılan çalışma sonrasında ilçede 104 adet SY plakalı ticari taksi plakası belirlenmişti. Bu taksi plakaları ile ilgili yapılan ihale sonrasında 96 adet plaka tahsis edilirken 8 adeti ise tahsis edilememişti.  Gelen maddeye göre 8 adet park grubu ticari taksi plakalarının UKOME tarafından belirlenecek olan duraklara kapalı teklif usulüyle ihalesi yapılması istendi.  Madde Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldükten sonra yeniden meclis gündemine gelecek..