Teknoloji

Gelecek herkesin… Yeni Insıgnıa Sport

Opel’in yeni amiral gemisi İnsignia Grand Sport, Opel Vardallar showroom undaki yerini aldı.

11.Temmuz.2017
Gelecek herkesin… Yeni Insıgnıa Sport

Trabzon Opel Vardallar, markanın yeni piyasa sürdüğü Insignia Grand Sport’un tanıtımını yaptı. Basınla Cephanelik Restoranda düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen Opel Vardallar Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, sürpriz donanımlarından bahsetti. Kılıç, ikinci nesil İnsignia’nın birinci nesilden olan farklarını açıklayarak, “Bu araç Premium bir gruba hitap ediyor. Opel firması Astra K ile başlayan bir atılımın içerisine girdi. İkinci aracımız İnsignia. Yakın zamanda da daha yeni modellerimizin tanıtımları olacak. Üretilen yeni araçlar yeni teknolojilerle beraber gelmeye devam edecek. Kısacası 2017-2018’de bizi izlemeye devam edin” dedi.

YENİ TEKNOLOJİLER BARINDIRIYOR

Benzinli yeni bir motorun geldiğini belirten Kılıç, “Bu motor 1.5, 165 beygir gücünde ve önceki motorlardan yüzde 10 daha tasarruflu. Bütün motorlar Euro 6. emisyon değerlerinden geçti. Aracın dizelde ortalama yakıt tüketimi 5 litre olurken benzinli motorda ortalama 5,5 litre yakıt tüketimi var” dedi.

FRENİ ARAÇ YAPIYOR

Aracın benzersiz teknolojilerinden bahseden Kılıç, “Aracın fark hüzme mesafesi 400 metre. 32 led grubuyla birlikte çalışıyor ve önde giden araç veya karşıdan gelen araç sürücüsünün gözünü almıyor ve araba başka bir aracı algıladığında o araca yansıyan ledleri kapatıyor. Ama hiçbir kör nokta bırakmıyor. Her pozisyonda kullanım çok kolay” dedi. Head up display özelliğini aktaran Kılıç, sürücünün dikkatinin yoldan ayrılmaması üzerine kurulmuş bir ön cama yansıtma sisteminin olduğunu aktardı. Kılıç, aracın yolda olup biten her şeyi algılayarak gerektiği anda kendiliğinden fren yapıp durduğunu söyledi.

5 YILDIZLI ARAÇ

Aracın en iddialı teknolojilerinden birinde bahseden Kılıç, “Araçta sanki bir spa salonundaymış gibi keyifli bir yolculuk yapılıyor. Yani trafikte spa keyfi var” dedi. Aracın yakın tarihlerde aldığı yeni bir başarı hakkında da bilgi veren Kılıç, “Eura Ncap testinden en üst düzeyde 5 yıldız alarak geçti” diye konuştu. Arabanın son bir aydır Türkiye’de satışta olduğunu belirten Kılıç, aracın 122 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduğunu aktardı.

FARKLI BİR ŞANZIMAN TÜRÜ

Aracın detaylarından biraz bahseden Kılıç, “Aracımız Türkiye’de 4 ayrı donanım seviyesinde satılacaktır. Araçta 1.6 dizel motorumuz var. 136 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. Bu şekilde de piyasanın en güçlü araçlarından biri oluyor. 6 ileri tork vektörlü bir şanzıman kullanıldı. Bu şanzıman türü mekanik yoğunluklu bir şanzıman çeşidi. Aracın devir torku yüksek olduğu için elektronik şanzımanlar araca dayanamıyor. Bu yüzden değişik bir şanzıman türü kullanıyoruz” diye konuştu.