SON DAKİKA

Haber > Teknoloji > Apple tarihinde ilk kez çalışanlar sendikalaştı

Apple tarihinde ilk kez çalışanlar sendikalaştı

19 Haziran 2022 Pazar - 16:08

ABD’nin Maryland eyaletinde, Apple firmasının perakende çalışanları oy çokluğu ile sendikalı olma kararı aldı. Towson Apple mağazası çalışanları böylelikle, ülkede sendikayı kabul eden ilk Apple çalışanları oldu.

ABD’de Baltimore’un dışındaki Towson Town Alışveriş Merkezi’nde bulunan Apple mağazasında çalışan işçiler sendikalaşmak için sandık başına gitti.

Yaklaşık 100 çalışandan 33’ü sendikaya hayır derken 63 işçi sendikalaşmak istediğini bildirdi. Bu sonuçla Towson Apple mağazası çalışanları, ülkede sendikayı kabul eden Apple çalışanı ilk grup oldu.

Sendika Başkanı Robert Martinez Jr, “Towson’daki Apple mağazası çalışanlarının bu tarihi zafere ulaşmak için sergilediği cesareti alkışlıyorum. Ülke genelinde binlerce Apple çalışanının gözleri bu seçimdeydi” ifadesini kullandı.

Apple firmasından konuya ilişkin bir açıklama yapılmazken, New York ve Atlanta’daki Apple perakende mağazalarının da ileriki günlerde sendikalaşmak için seçime gitmeyi planladığı kaydedildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap