Zorla güzellik olmaz!

08.Aralık.2016

Futbolcu vardır, takımını şaha kaldırır; futbolcu vardır, yarardan çok zarar verir.

Bu sezon Trabzonsporlu Mehmet Ekici’nin performansı herkesin içine dert olmuş durumda. Nasıl olmasın ki? Aklı bir karış havada, ne yaptığını bilmeden sahada oradan oraya savruluyor. Bu haldeyken takıma nasıl katkı sağlasın ki?

Kafası başka yerde olan bir oyuncudan verim almak akla zarardır. Onu kaybettik, geçmiş olsun demek de en doğru gerçekçiliktir.

Düşünebiliyor musunuz haftalardır Mehmet Ekici ile yatıp kalkıyoruz. Galatasaray’a gidecek mi, Trabzonspor ile sözleşme uzatacak mı söylentileriyle gündemi meşgul ediyoruz.

Kardeşim, Bordo-Mavili kulüp dip yapmış durumda, bizim uğraştığımız şeylere bakar mısınız! Tek derdimiz Mehmet’miş gibi onunla günlerimizi boşa harcamak ne demek?

Arkadaşlar, kimse vazgeçilmez değildir. Trabzonspor’dan asla büyük değildir.

Burada yönetimin göstereceği tavır da önemli. Kulüp yönetimi bu transfer görüşmesinde dik durabilecek mi? Yoksa bir oyuncuya kendini esir mi edecek?

Bir kere yönetim ortaya kendi şartlarını koymuş. Beğenip beğenmemek kendi bileceği bir iştir.

Eğer Mehmet Ekici Trabzon’u istemiyorsa yol verin gitsin. Zorla güzellik olmaz.

Hele de Mehmet’in bu sezonki performansını gördükten sonra gitmesinin Trabzonspor’a çok şey kaybettirmeyeceği de takımı çıplak gözle takip edenler tarafından iyi biliniyor.

Eee o zaman bu ısrarınız neden?

Yazarın Diğer Yazıları