Yeter artık Ersun hoca

04.Haziran.2017

Trabzonspor’un Bursaspor maçını kazanması için şampiyon olacak gibi oynaması gerektiğini maç öncesi söylemiştim. Bize yakışan da buydu.

Ancak dün hayal kırıklığı yaşadım. Bursaspor karşısında Trabzonspor bırakın şampiyonluk maçına çıkmış gibi oynamayı ‘maç bitsin de tatil başlasın’ havasındaydı. Maçın ilk yarısında sanki Trabzonspor sahada yoktu.

Futbol vasat, hırs yok, pozisyon yok, bloklar kopuk, defansta beş kişi, orta sahada ne yaptığını bilen yok. Adeta karambol şeklinde geçti ilk yarı. Maçın ikinci yarısı ise farklı başladı. Trabzonspor’da Castillo’nun getirdiği topta Rodallega golü attı.

Bu gol bordo-mavili takımı biraz kendine getirir düşüncesindeydik ama teknik direktör Ersun Yanal’ı hesaba katmamıştık.

Zaten kötü oynuyorsun, öne geçmişsin, teknik direktör niye skoru korumaya gitmez anlamıyorum. Golü bulmuşsun, takımını toparlasana. Gol yememeye bak. Defans yap, bir şey yap işte. Ama nerde? Böyle hoca olunmaz.

Oyuna ağırlığını koyamıyorsan ne işin var orada? Bize ilkleri yaşattığının farkında mısın? Rakibin son 6 maçını kaybetmiş, gelenden gidenden 5-6 gol yemiş, sen bu takıma yeniliyorsun.

Hani derler ya ahı gitmiş vahı kalmış diye. Rakip de öyle. Ama biz ölüyü canlandırıyoruz. Böyle bir şey yok. Yeter artık Ersun hoca!

Bu sezon iyisiyle kötüsüyle bitti. Artık sen de bırak git. İstifa et. Ha etmiyor musun, o zaman yönetime sesleniyorum: Lütfen gereğini yapın! Yine kabus gibi bir sezonu bize yaşatmaya hakkınız yok.