Yazık oldu Rizespor'a

04.Haziran.2017

Trabzonspor'un içeride oynadığı Bursaspor maçı kritik bir sınavdı. Karadeniz dostluğu için Bordo-Mavililerin kazanacağına inanan taraftarlar vardı. Sahada oynanan oyun bu görüntüyü vermedi. Trabzonsporlu oyuncular 'maçlar bitsin de eve gidelim' havasındaydı.

Sahada tel tel dökülen Trabzonsporlu oyuncuları izledik. Yusuf Yazıcı ilk 15-20 dakika topla buluşamadı. Trabzonspor’da N’Doye ve Rodallega’ya top gelmedi.

Buna karşın Bursaspor maça çok süratli başladı, oyunu ev sahibi takım kalesine yıktı. Bilhassa John sağ tarafta çok etkili oldu. İlk 15 dakikada Bursaspor üç net fırsat bulurken bunlardan Stancu faydalanamadı.

Bursaspor takım halinde müthiş bir presle oyuna başladı. Girdikleri gol pozisyonlarından faydalanamadılar. Attıkları şutlar kale tutmazken Stancu’nun net pozisyonunu Onazi çıkardı. Adeta Bursaspor oynadı, Trabzonspor seyretti.

İkinci yarıda Trabzonspor biraz daha derli toplu görüldü. Yusuf Yazıcı biraz daha derli toplu gözüktü. Castillo’nun soldan getirdiği topta Rodallega ile ilk golü bulan taraf Bordo-Mavililer oldu. Bursaspor’un hocası, Sercan ve Bilal’i oyuna alarak yine oyuna ağırlığını koymuş oldu. Başta Batalla olmak üzere Bursaspor takım halinde büyük bir mücadele örneği gösterdi. Peş peşe attıkları iki golle öne geçtiler.

Trabzonspor’da Castillo’nun düşürülüşü penaltı beklentisi yaratırken hakem Fırat Aydınus bunu es geçti. Trabzonspor adeta sahada yoktu. Futbolcular bazı pozisyonlarda düşmeye başladı.

Sonuçta Bursaspor ligde kalan takım olurken Rizespor kazanmasına rağmen küme düştü.

Biz her zaman Trabzonsporluyuz. Trabzonspor’da oynadığımız için de gurur duyuyoruz. O takımın bir parçasıyız. Maç sonunda 50 telefon görüşmesinde maçın verildiği yönünde tepkiler aldım.