Yazık kaçan iki puana

02.Ekim.2017

Trabzonspor şok geçirdiği Alanyaspor maçından sonra Şampiyonlar Ligi’ne formda başlayan yorgun Beşiktaş önüne çıktı. Sahada gördük ki Beşiktaş takımı revizyona girmiş, 5-6 değişiklikle sahaya çıktı. Gökhan bu yıl ilk kez forma giymesine karşın bu değişiklik Beşiktaş’a yaramadı. Trabzonspor’un yeni stoperi Hubocan, ilk maçında görüldü ki takımını kurtaracak bir oyuncu değil.

Mustafa Akbaş ve Uğur Demirok’tan fazlası yok. Hubocan ağır bir oyuncu. Yenilen gollerin ikisinde de Lens’in yanından nasıl geçtiği görüldü. Yine maçın kırılma anında Lens’in kaçırdığı bir gol var. O pozisyondan sonra Trabzonspor eşitliği sağladı. Maça gelince... Ersun Yanal 4-2-3-1 taktiğiyle sahaya çıktı. Maçın başında Trabzonspor Kucka ve Burak ile cılız pozisyonlar yakaladı. Arkasından Beşiktaş da Babel, Talisca ve önde Negredo ile gol aradı.

Beşiktaş’ta Negredo bir türlü istenilen topları alamadı. Talisca-Babel verkaçında Talisca’nın şutunu Onur seyretti. Beşiktaş 1-0 öne geçti. Arkasından Trabzonspor’un genç yıldızı Abdulkadir’in nefis pasında Olcay Trabzonspor’a eşitliği getirdi. İlk yarı da bu sonuçla tamamlandı. İkinci yarıda çok değişik bir maç izledik. Karşılıklı çok fazla gol pozisyonu vardı.

Her iki takım da gol pozisyonları yarattı. Negredo-Cenk değişikliğine karşılık Trabzonspor da Olcay-Castillo değişikliğine gitti. Yine sahanın en iyi oyuncusu Abdulkadir’in girdiği dripling ve attığı şutta kaleci Fabri’nin başarısı vardı. Bu dakikalarda Trabzonspor pozisyon üstüne pozisyona girdi. Sahanın en iyi oyuncusu Abdulkadir’in oyundan alınması doğru değildi. Pereira’nın yaptığı ortaya Rodallega muhteşem kafa golüyle oyunda yeniden beraberliği sağladı.

Gardı düşen yorgun Beşiktaş adeta sahada yok gibiydi. Hubocan ile bire bir kalan Lens, bu futbolcuyu geçerek girdiği yüzde yüz pozisyonu dışarı attı. Dönen topta golü bulması akıllara şu soruyu getirdi: Lens o golü atsaydı Ersun hoca orada kalacak mıydı? Şimdi hoca kalacak mı? Trabzonspor Rodallega’nın son dakikada kaçırdığı pozisyonla yorgun Beşiktaş’ı elinden kaçırdı. Tabi bu maçta Fabri’yi de tebrik etmek gerekir.

Sonuçta Trabzonspor İstanbul deplasmanında Başakşehir, Fenerbahçe ve Beşiktaş 6 puan bıraktı. Şanssızlık mı, hoca faktörü mü? Artık orasına siz karar verin. Trabzonspor bu puanlarla ligden kopmuştur. Ama İstanbul’da yılın takımlarından Beşiktaş’tan alınan 1 puan da iyidir. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Beni tek sevindiren Trabzonspor’un genç oyuncusu Abdulkadir’in mükemmel futbolu ve kumaşının iyi olduğunu göstermesidir. Bu çıkışla milli takıma alınacaktır. 50. yılda tek kazancımız Abdulkadir oldu. Yusuf Yazıcı neden yedek? Bunu da Yusuf Yazıcı’ya sormak gerek. Biz istiyoruz ki Yusuflar, Abdulkadirler çoğalsın.