Üzülmez zaman istedi!

Çaykur Rizespor’un yeni teknik direktörü İbrahim Üzülmez, “İstikralı bir kadroyu oluşturma adına 2 – 3 haftaya ihtiyacımız var” dedi

13.Ekim.2017
Üzülmez zaman istedi!

ŞÜPHESİ OLMASIN

Samsunspor maçı hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden yeşil – mavili takımda teknik direktör İbrahim Üzülmez kadro istikrarını yakalama adına üç haftaya ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Üzülmez; ” Samsunspor maçında kafamızda netleşen oyuncular var, netleştirmeye çalıştığımız oyuncular var, tabi bu süre içinde antrenman performanslarına baktığımız futbolcular ’da var, dolayısıyla en sağlıklı kadroyu çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ALTINI ÇİZDİ

Üzülmez sözlerini şöyle sürdürdü: “Futbolda beklenti her zaman iyidir ama istikrarlı bir kadroya sahip olmak için her maçta 5 -6 oyuncunun çıkıp, girmesi istikrar adına sıkıntı yaratır, önemli olan burada istikrarlı bir kadroyu oluşturmak ve bu kadroyu oluşturmak içinde her zaman olduğu gibi altını çizerek söylüyorum 2 – 3 haftaya ihtiyacımız var.”

İyi bitirmek önemli

Her maçta kaybetsekte, kazansak ta saha içinde coşkulu bir futbol ortaya koymak istediklerini dile getiren genç teknik adam Üzülmez; ”Mücadele etmek çok önemli. Düşüncemiz, isteğimiz, arzumuz sezona iyi başlamak. Biz her maçta coşkulu oynamak zorundayız, bu camianın beklentisini biliyoruz. Süper lig hedefi olan bu camiaya Samsunspor maçı ile güzel bir start yapmak istiyoruz. Bu ligde iyi başlayacağız, iyi bitireceğiz. En önemlisi bu ligi iyi bitirmek önemli” dedi.

Çok gol yiyoruz

İlk 7 hafta içinde çok gol yiyen bir takım görüntüsü verdiklerini belirten Üzülmez; ”Bu sadece defans oyuncuları alıp ta ön plana çıkarmakla olmuyor. Takım olarak çok gol yiyoruz. Oyun içinde zaman zaman kopukluklar yaşıyoruz. Sakat ve geç gelen oyunculardan dolayı defansif anlamada kurgu tam olarak oluşmadı. Futbolda iki ana temel vardır. Top sizdeyken evet oynamaya çalışan bir takımız. Süleyman, Oğulcan, Samu, Lıncoln, Brıght ve Leo ile ofansif anlamda oynamaya çalışan bir takımız. Diğer yandan top rakipteyken oynamaya çalışmamızda çok önemli” dedi.