TÜRK KADININ GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ

07.Mart.2018
TÜRK KADININ GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERECEĞİZ

Kadın Milli Boks Takımı Teknik Direktörü Cahit Süme, "Türk kadını yüzyıllardır her alanda gücünü dünyaya göstermiştir. Bizler de bu geleneği devam ettirerek Avrupa, Dünya ve hedefimiz olan Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanarak bu gücümüzü göstermek için mücadele edeceğiz” dedi

KAMP SONA ERDİ

Kadın Milli Boks Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda, birincilik kürsüsüne çıkarak Türk spor tarihine geçmeyi hedefliyor. Kastamonu Kadıdağı Kamp Merkezi'nde çalışmalarını tamamlayan, 17-26 Nisan'da İtalya'da düzenlenecek Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılacak takımın teknik direktörü Cahit Süme, asıl hedeflerinin daha önce elde edemedikleri olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak olduğunu söyledi.

O GÜÇ  VAR

Çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade eden Süme, "Her antrenörün ve her sporcunun gönlünde olmazsa olmazları vardır. Bizim de gönlümüzde asıl hedef olimpiyatlar. Sporcularımızı motive ederek çalıştırıyoruz. Büyük hedefler içindeyiz. Sporcularımıza ulaşamayacakları hedefler koymuyoruz. Hepsi de olimpiyat madalyasına ulaşabilecek güçte, kapasitede kişilik ve karakterde oyuncular" değerlendirmesinde bulundu.

TECRÜBE KAZANACAK

Sporcularına güvendiğini vurgulayan Süme, "Türkiye'ye olimpiyatlardan madalya getirmek istiyoruz. Türk kadın sporcusunun, olimpiyatlarda madalya kazanabilecek güce, kuvvete ve yeteneğe sahip olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Federasyonumuz bize son derece yardımcı oluyor. Sporcularımıza daha da tecrübe kazandırırsak olimpiyatlarda madalya almamak için hiç bir sebep kalmıyor. İnşallah bunu başaracağız" diye konuştu.

İlk kadın sporcu olacağım

Trabzonsporlu milli boksör Busenaz Sürmeneli, 10 yıldır boks yaptığını ifade ederken hayallerini olimpiyat madalyasının süslediğini söyledi. Busenaz, “Beş kez Türkiye şampiyonu oldum. 3 Avrupa, 2 de dünya şampiyonluğum var. Bu yılki şampiyonalarda başarılı olmak istiyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ikinci sınıfta okuyorum. Her sporcu gibi ben de olimpiyat madalyası kazanmak istiyorum. Boksta olimpiyata katılan kadın sporcu yok. Olimpiyatlarda 5 sıklette de madalya almayı hedefliyoruz” diye konuştu.