Skandallar Usta'sı!

Usta ve yönetiminin son marifeti: FIFA Trabzonspor'a 1 dönem transfer yasağı getirdi.

09.Mart.2018
Skandallar Usta'sı!

Trabzonspor çekmedi Muharrem Usta döneminden çektiği kadar! Önce kupalara haciz geldi, yetmedi, şimdi ise Bordo-Mavililer Bero’dan dolayı ödenmeyen 250 bin euro için transfer yasağına mahkum edildi.

Muharrem Usta ve yönetimi FIFA’dan gelen iki uyarıya kulak tıkadı, olan yine Trabzonspor’a oldu. Usta ve yönetimi yeni bir skandala imza atarak tarihin sayfalarına kara bir leke olarak yazıldı.

SON TAKSİT YAKTI!

Trabzonspor’da ‘50. yılda şampiyonluk’ vaadi hüsranla sonuçlanan başkan Muharrem Usta ve yönetimi kupalara haciz gelmesi olayının ardından yine skandal bir duruma imza attı. Bordo-mavili takımın 2016 yılında Slovakya’nın AS Trencin takımından 2 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı Matus Bero için son taksit ödenmedi. Bunun üzerine FIFA nezdinde girişim yapan Trencin kulübü hak edişleri olan 250 bin euroluk son taksitin kendilerine ödenmesini talep etti.

ÖDENDİ DENDİ AMA!

FIFA yetkilileri de bordo-mavili kulübe resmi bir yazı göndererek, Matus Bero’nun transferinden kaynaklanan 250 bin euroluk alacağın Trencin kulübüne ödenmediği gerekçesiyle bir dönem transfer yasağı ile kulübü cezalandırdı. Trabzonspor, 2018-2019 sezonunun yaz döneminde transfer yapamayacak. Her ne kadar Bordo-Mavili yönetim resmi siteden borç ödenmiş olup, karşı tarafın ödemeyi FIFA’ya bildirmemesinden kaynaklandığını dile getirse de durum çok farklı. FIFA yetkilileri aslında Trabzonspor’u Trencin kulübüne 250 bin euroyu ödemesi konusunda iki ay önce uyarıda bulunuyor. Ancak bu uyarı Usta ve yönetimi tarafından ciddiye alınmıyor. FIFA bir ay önce yeniden aynı şekilde kulübe borcu ödeme konusunda uyarı yapıyor, Usta ve ekibi bunu da kulak arkası ediyor. Geçen hafta böyle bir cezanın FIFA tarafından kesileceği duyumu alınıyor ama Usta ve ekibinin kılı dahi kıpırdamıyor. Ve ceza Trabzonspor’a kesildiği gün ödeme yapılıyor ancak iş işten geçiyor. Transfer yasağının kalkmama olasılığının zor olduğu ifade ediliyor.