Trabzonspor

Onunkisi bir aşk hikayesi!

Üyesi Vahap Öztel Karadeniz’e samimi açıklamalarda bulundu Trabzonspor Basketbol Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Öztel Karadeniz’e samimi açıklamalarda bulundu Trabzonspor Basketbol Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Öztel Karadeniz’e samimi açıklamalarda bulundu

07.Aralık.2017
Onunkisi bir aşk hikayesi!

ONUNKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ

Başkan Abiş Hopikoğlu’nu hedef alanların Trabzonsporluluğundan şüphe ettiğini belirten Öztel, “Gençliğinde Trabzonspor’un maçlarına gelebilmek için amelelik yapan, şu an basketbol kulübüne karşılıksız 10 milyon lira veren, her anını Trabzonspor sevdasıyla yaşayan birini eleştirmek akla mantığa sığmaz” dedi

HERKES YAPABİLİR

 Trabzonspor Basketbol Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Öztel Karadeniz gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Kulübün başında Erzurumlu Abiş Hopikoğlu’nun olmasının bazı kesimler tarafından ağır bir şekilde eleştirilmesine  anlam veremediğini dile getiren Öztel, “Keşke bu insanlar onun gibi Trabzonspor sevgisini içinde yaşayabilseler” dedi. Trabzonspor sevgisini içinde yaşayan herkesin bu kulüpte görev alabileceğinin altını çizen Öztel, şunları söyledi:

MARKA İSE SORUN NE?

 “Trabzonspor’u Türkiye ve dünya takımı olarak göreceksek buraya Erzurumlu da gelir Artvinli de, Samsunlu da gelir. Gelmesi normaldir ki, gelmeleri lazım.  Trabzonspor sevdası altında birleşen, Anadolu’dan Türkiye’nin herhangi bir yerinde veya yurt dışında yaşayan biri olabilir. Trabzonspor sadece Trabzon şehri içerisinde olacaksa o zaman tamam. Ancak Trabzonspor markadır. Dünyaya ulaşan bir markadır. Böyle bir şey olabilir.”

 SEVDASI İÇİN AMELELİK YAPTI

Trabzonspor aşkıyla başkanın hayat hikayesinde önemli kesitler olduğunu söyleyen Öztel, “Bordo-Mavili kulübe çok büyük fedekarlıkları var. Düşünün başkan Antalya’da öğrenciyken Trabzonspor maçına gelebilmek için iki kamyon karpuzu boşaltıp amelelik yaptı. Oradan kazandığı parayı yol harçlığı yaparak buraya maç izlemeye gelen adamdır. Nereden bakarsanız bakın baskete şu ana kadar 10 milyon TL para verdi. Bunu da karşılık beklemeden vermiştir. Başkanımız son kongrede görevi bıraktığında her yıl 500 bin TL vereceğini noter huzurunda söyledi. Böylesine bir aşkla Trabzonspor’a bağlıdır” dedi.

YALNIZLARI OYNUYORUZ!

GEÇEN sezon 7 milyon dolar olan bütçelerini 3 milyon dolara çektiklerini bildiren Vahap Öztel, “Sponsorumuz ile yollarımız ayrıldığı için mecburiyetten takım olarak küçülmeye gittik. Düşünün ligde mücadele ettiğimiz takımların arkasında ya önemli şirketler ya da belediyeler var. Biz ise bir başımıza kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Kısacası yalnızları oynuyoruz. Bunu söylerken kendimizi acındırmıyoruz. Biz bu takım için her şeyimizi ortaya koyuyoruz ve bundan da en küçük bir pişmanlık duymuyoruz. Aksine şehrimizin güzide marka takımına hizmet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Biz istiyoruz ki şehrimizde çok değerli insanlar bizim gibi aynı aidiyet duygusunda olsun” dedi.

HER ZAMAN PARAYLA SAADET OLMAZ!

Büyük paralar harcamanın her zaman  başarı garantisi vermediğini dile getiren Vahap Öztel, “Mesela Chelsea dünyaları harcar ama bir bakarsınız sezonu kupasız tamamlar. Basketbolda da bu iş böyle. Fenerbahçe Doğuş’un bütçesi 30 milyon euro. Koç’u Obradovic’in yıllık maliyeti ise 3.5 milyor euro. 30 milyon euro harcayıp  şampiyon olayım diye bir şey yok. 2-3 yıl önce Pınar Karşıyaka 10 milyon dolarlarla mutlu sona ulaştı. Bu tamamıyla kadro meselesi. Sen yüreğini ortaya koyacak, formasının hakkını terinin son damlasına kadar verecek isimleri kadroya dahil edersen her şey istediğin gibi olur” dedi.

TÜRKİYE’DE 3. SIRADAYIZ!

TRABZON’DA maçlarını ortalama 3 bin kişinin önünde oynadıklarını vurgulayan Öztel, şunları söyledi: “Ortada değişilmeyecek bir gerçek var ki Trabzon’un futbol şehri olduğudur. Salon sporları futbolun gölgesinde kalıyor.  Kendimizi kandırmaya gerek yok. Her şeye rağmen basketbola ilgiyi artırmak için yönetim halinde gerekli çalışmaları yaptık. Kombinemiz olmamasına rağmen Türkiye’de salonlara taraftarları çeken 3. sırada bir takımız. Bununla da övünüyoruz.”

TRABZONDA ZİHNİYET BELLİ!

Trabzon’da dedikodu kültürünün uç noktada olduğunu dile getiren Öztel, “Trabzonspor’u dünya kulübü yapmak isteyen adamların samimiyetine inanmıyorum. Trabzonspor küçük olsun benim kontrolümde olsun isteniyor. Ne yazık ki Trabzonspor arzuladığı birlikteliği sağlayamıyor. Trabzonspor, dışarıda Anadolu’nun abisi olarak gözüküyor. Kendisini Anadolu hisseden insanların tuttuğu takım Trabzonspor’dur. Ben Trabzonlu olarak kültürümü temsil edecek bir takımı tutuyorum. İstanbul kültürü bende yok, İstanbullu değilim, gidip neden İstanbul takımını tutayım? Anadolu motifleri, Trabzonspor’da var, Elazığ’da var. Kendini yakın gördüğü takımları tutmalı” dedi.

BIRAKIRSAK KULÜP KAPANIR!

Kapı arkalarında konuşanların Trabzonspor’a talip olmaktan kaçtıklarını söyleyen Öztel, “Biz bırakalım kulübün kapısına kilit vurulur. O kadar açık söylüyorum” dedi Kapı arkalarında konuşanların Trabzonspor’a talip olmaktan kaçtıklarını söyleyen Öztel, “Biz bırakalım kulübün kapısına kilit vurulur. O kadar açık söylüyorum” dedi

BAŞARISIZ olmaları için belli bir grubun sistematik saldırılarına maruz kaldıklarından yakınan Öztel, “Burada kaybeden biz olmuyoruz. Bunu bir kere iyi anlamaları lazım. Bize destek olsunlar demiyoruz, ama köstek de olmasınlar. Biz kulübün yaşaması için elimizi değil başımızı taşın altına koymuş insanlarız. Kongre sürecinde kapı arkalarında konuşanlara mesajımızı net verdik. Dedik ki kulübe talip olan varsa görevi devretmeye hazırız. Ancak bir kişi dahi çağrımıza kulak vermedi. Onlar demek ki kapı arkalarında konuşmaktan zevk alıyorlar. İşte bizimle onlar arasındaki Trabzonspor sevdası farkı. şunu açıkça belirtmek istiyorum ki biz bırakalım kulübün kapısına kilit vurulur. Kimse sahip çıkmaz” dedi.

FENER BUNU HEP YAPIYOR!

TRABZONSPOR ile Fenerbahçe arasında olaylı geçen karşılaşma için de açıklamalarda bulunan Vahap Öztel, “Fenerbahçe algı mühendisliğini iyi yapıyor. Isınmaya başladıklarında provokatörlük yaparak taraftarlarımızı çileden çıkarıyor. Alacağımız maçlar ya yarıda kalıyor ya da seyircisiz oynanıyor. Fenerbahçe kulübü sporcuları fairflay’den uzak bir anlayışla Trabzon’a gelip istediklerini alarak gidiyorlar. Burada Trabzon taraftarlarını suçlu göstermek son derece yanlıştır. Sadece takımlarını desteklemek için gelen taraftarlarımıza karşı yapılan çirkeflikler karşısında  yaşananlar nedeniyle gerekli hukuki işlemlerde bulunacağız” dedi.

ALTYAPIMIZ PARMAKLA GÖSTERİLİYOR!

“Biz kulübü aldığımız zaman altyapımızda lisanslı oyuncumuz yoktu” diyen Öztel, “Turnuvalara katılmıyordu, hoca yoktu. Gelinen nokta ile herkesin gıpta ile baktığı bir altyapıya sahip olduk. Biz altyapıya büyük önem verdik. Altyapıya 1 milyona yakın para aktarıyoruz. Altyapıda bütün kategorilerde mücadele ediyoruz. Gelişim takımımız var. Türkiye’de bütün şehirlere giden bir takımımız var. Geçen sezon dört milli oyuncu çıkardık, A takımımızda oynayan iki oyuncumuz vardı. Bu sene de var. Hedefimiz üç yıl içerisinde mevcut Türk oyuncuların yüzde 80’inin Trabzonlu oyunculardan oluşması. Alttan gelen cevherlerimiz var. 3-4 yılda Trabzonspor takımında altyapıdan gelecek oyuncular olacak. Bu ışığı net olarak görebiliyoruz” dedi.

NİHAT MALA BİR ŞANSTIR!

Trabzonspor menajeri Nihat Mala’nın tartışılmasını anlamsız bulduğunu açıklayan Öztel, şunları aktardı: “Nihat Mala milli takım formasını defalarca giymiş; Beşiktaş, Fenerbahçe, Pınar Karşıyaka ve Efes formalarını giymiş bir isimdir. Bu takımlarda menajerlik yapan, Türkiye’de işinien iyi şekilde yerine getiren üç isimden biridir. Bu kadar bilgi birikimi dolu, kariyeri güçlü, basketbol camiasının önde gelen isimlerinden biri haline gelmiş, Trabzonspor’da genel menajerlik yapıyor. Dolayısıyla Nihat Mala gibi bir ismin değerini bilmeliyiz. Bu şehir için kendisi bir şanstır.”

TRABZONSPOR KOLEJİ BÜYÜK İHTİYAÇTIR!

Yıllardır Trabzonspor Koleji kurulması hayalinin olduğunu ancak bunun bir türlü gerçekleşmediğini söyleyen Öztel, “Eğitimin yanı sıra, Trabzonspor’un kurumsal yapısı olarak ihtiyaç vardır koleje. İyi de bir gelir getirir. Trabzon’da bir Trabzonspor koleji olsa talebi siz düşünün, önünde kayıt kuyrukları oluşturulur. Trabzon’da açtın sonra İstanbul, İzmir, Kocaeli  ve Antalya’da da hayata  geçirdiğin zaman orada yaşayan Trabzon kökenli insanlar da çocuklarını verir. Müthiş bir talep görür. Bununla ilgili kulübümüz geçmişten beri yanlış yapıyor. Eğitim biriminin başında sözü geçen eğitimcilerden birini koyup bunu yaygınlaştırmalıyız” dedi.

Murat Selim