DİVANI AYAĞA KALDIRACAĞIM!

13.Şubat.2018
DİVANI AYAĞA  KALDIRACAĞIM!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Şükrü Kuleyin, iddialı konuştu. Kuleyin, “Tüzüğü değiştirmek için gerekirse herkesi toplayarak tesislere gideriz” dedi

17 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Trabzonspor seçimli Divan Genel Kurulu için iş adamı Şükrü Kuleyin, başkan adaylığını açıkladı. 27 yıldır Trabzonspor’un üyesi olduğunu dile getiren Kuleyin, üyeliği boyunca kulübün her ihtiyacında hiçbir beklentisi olmadan peşinden koştuğunu söyledi. Türkiye’de şike olduğuna dair ilk davayı açan kişinin kendisi olduğunu kaydeden Kuleyin, şöyle konuştu:

“2010-2011 sezonunda kazandığımız 7. şampiyonluğumuz sonrası haklarımızın gasp edilmesi sahada ve saha dışında hiçbir tereddüt yaşamadan Trabzonspor’a istedikleri rolü biçmeye çalışan zihniyetlerin git gide güçlenmesi ve bu aymazlıkların sürmesi sonrası camiamızın tüm dinamiklerini birleştiren bir Trabzonspor divanı artık bir ihtiyacın ötesinde zorunluluk haline gelmiştir.”

Başkanlar zirvesi yapılmalı

Trabzonspor’un acilen başkanlar zirvesini gerçekleştirmesi gerektiğinin kaydeden Kuleyin, “Bunun akabinde yine Trabzonspor’da görev yapmış herkesin en kısa zamanda bir araya getirerek kulübümüzün acil ve acil bir şekilde camiayı bilgilendirmesi lazım. Kulübümüz mali anlamda çok büyük sıkıntılar içerisinde. Komşu illerimizdeki spor camialarıyla daha etkili ve verimli ilişkilerin kurulabilmesi bu bağlamda Trabzonspor kimliğine yakışacak Anadolu ağabeyi rolünü tekrar hatırlatıldığı bir döneme başlatmaya çalışacağız” dedi.

Tüzüğü mutlaka değiştireceğiz

Her yıl stadı nasıl doldururuz diye sadece yönetimlerin omzuna bırakılan kombine satışı ve TS Club ürünleri için akıcı projeler yapmayı hedeflediklerini belirten Kuleyin, “Bunlar için yönetime yardımcı olmak en büyük görevimizdir. Yeni açılan stadımızda uygun yerlere rahmetli olan değerlerimizin isimlerini vermek için yönetimi yönlendirmeye çalışacağız. Divanın tüzük değişimi için sadece bir tavsiye makamı olmaktan çıkarılarak bu konuda gerekli kamuoyunun oluşturulması dahil tüm somut adımların atılarak bir an evvel gerekli tüzük değişimini gerçekleştirmiş bir Trabzonspor’un vücut bulması için çalışmaları yapacağız. Bu konuda çok açık ve net söylüyorum tüm divan üyelerini ayağa kaldıracağım. Gerekirse Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne giderek yönetimi zorlayacağız. Çok basit bir tüzükle kulübümüz idare edilmektedir. Bunu değiştireceğiz” diye konuştu.

Kimsenin adamı değilim

Trabzon’da seçimlerde samimiyet sorunu yaşandığını belirten Kuleyin, “Benim için yenilmek hiçbir zaman son değil, yenmekte hiçbir zaman zafer değildir. Bana göre bu seçim değil hizmet yarışıdır. Benim tanıyan herkes biliyor Trabzonspor’a yıllarımı verdim” ifadelerini kullandı. Küleyin, kimsenin adamı olmadığını da vurgulayarak, “Şükrü Kuleyin kimsenin adamı değildir. Ben Trabzonspor'un adamıyım. Ben başkanları yüzüne karşı eleştiririm. Seçilsem de seçilmesem de ben yine stattaki koltuğumdayım. Burada benim şahıslarla problemin yok. Mevcut Başkan Ali Sürmen ağabey değer verdiğim bir şahıstır. İnşallah ben kendisini ziyaret edeceğim. Kol kola salona girmek istiyorum” dedi.

Volkan Şen’in hesabını sorarım

“Devrimci bir Trabzonspor’un devrimci bir Divan Kurulu olması lazım” diyen Kuleyin, “Ali ağabey kötüdür demiyorum. Kendisi hukukçu ve tüzüğe göre divan başkanlığı yapmaya çalışıyor. Ben taşın altına eline koyarım. Mesela Volkan Şen transferinin hesabını gider sorarım ben öyle bir adamım” dedi.