Dersimiz Galatasaray!

Rıza Çalımbay, yardımcılarıyla birlikte Aslan için yaptığı analizleri takıma aktaracak. Tecrübeli hocanın rakibin etkili hücumcularını kilitlemesi bekleniyor.

24.Mart.2018
Dersimiz Galatasaray!

Trabzonspor, milli maçlar nedeniyle lige verilen aradan sonra oynayacağı G.Saray derbisine galibiyet parolası ile hazırlanmaya başladı. Teknik direktör Rıza Çalımbay ise oyunculara verdiği 4 günlük izin sırasında yardımcılarıyla birlikte rakibi üzerinde yaptığı analizleri, bu hafta antrenmanlarda ders işler gibi anlatacak. İşte 54 yaşındaki hocanın sarı-kırmızı takım için alacağı önlemlerden bazıları:

GOMİS'İN BAĞLANTILARINI KESECEK
Çalımbay, attığı gollerle takımını sırtlayan Gomis'in kendi maçlarında daha az topla buluşması için orta sahadaki oyunculardan pas trafiğini kesmelerini isteyecek. Özellikle Rodrigues- Gomis ikilisinin buluşmasını engellemeye çalışacak olan Çalımbay, bu konuda Okay ve Pereira'ya çok güveniyor.

ORTA SAHADA MÜCADELE EDİLECEK
Her iki takımın orta sahasının da dirençli olduğunu göz önüne alacak olan Çalımbay, mücadeleyi burada yoğunlaştıracak. Orijinal mevkileri kanat olmayan oyuncuları, sol ve sağ kanatta görevlendiren tecrübeli hoca, bu futbolcularına da zaman zaman içe kaydırarak daha çok topa hakim olmaya çalışacak.

BOL ŞUT SONUÇ GETİRİR, VURUN
Ayrıca formda olan Burak'ı ileride daha çok topla buluşturmaya çalışacak Çalımbay, mücadele yönü ön plana çıkan Olcay'a mı yoksa daha bitirici paslar atan Dame N'Doye'a mı forma vereceği konusunda henüz kararsız. Ancak Çalımbay, tüm oyuncularından bol bol şut çekmelerini isteyecek.