Şampiyon olacaklarmış!!!

05.Temmuz.2017

Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu Trabzonspor. Sadri, İbrahim derken beterine rastladık. Onlar bile bu kadar yoldan çıkmadı. Samimiyetle söylüyorum olumlu yazacak bir cümle bulamıyorum.

Bütçesi, hocası, topladıkları futbolcular nereye baksan dökülüyor...

Durumu anlatırken çok güzeller hayallere hitap ediyorlar. Sportif başarı mı, bütçe mi soruyor kulüp başkanı. Gelirler iki katına yükseldi diyor bir yönetici.

Ya arkadaş, o zaman borç neden 400'den, 800 milyon'a çıktı. Bütçe mi, başarı mı sorulur mu futbolda? Şampiyonluk araçtır amaç güçlü bir kulüp yapısıdır. Kulüp battı yok oluyor, başkanımız eğleniyor.

Alır ceketini, gidersiniz. Borç sizin değil ki! Sizden öncekilerde zararla bıraktılar! Başkalarınında borcu var ne olacak? Anladığım o ki, Usta başkan ve ekibi hiç futbolu bilmiyor.

Ersun Yenal'ı dümenin başına geçiren hiçbir kulüp yol alamamıştır, bilmiyorlar.

Bari İbrahim başkana sorun, neden işine son vermişti? Radara yakalanan kulüp başkanı anlatsın size. Yalakları uyutabilirsiniz, futbol insanını asla. Siz daha cümleyi bitirmeden sonuçları anlaşılıyor.

Siz bilmiyorsunuz sanıyorsunuz ki, başkalarıda sizin gibi. İhtiyaç olan mevkilere futbolcu almıyorsunuz. Nitelikli formaya yakışır futbolcu almıyorsunuz.

Tuhaf şekilde menajerin elinde kalmış artıkları topluyorsunuz. Bir santrafor, birde orta sahadan rakip kaleyi tehtit eder nitelikte futbolcu ihtiyacı var kadronun.

Bacca yazılıyor, N’diaye dillere dolandı. Alın işte, ne koşuyorsunuz döküntülerin peşinden. Olcay'la 3 yıllık 20 milyondan fazla garanti paradan anlaşmanız var. Visca'nın peşine düştünüz...

Bu Kucka nereden çıktı? Sahi siz, canlı olarak bir kere izlediniz mi Kucka'yı? Bero için “ben kefilim, iyi futbolcu” diyen Usta başkan sizi kast etmiyorum. Kazım hoca mesela... Hocanın futbolcudan anladığıda muamma ya neyse... 4-6 milyon Euro deniyor Kucka için.

Özellikle izledim Okay'dan, Onazi’den fazla katkı yapacak hiçbir meziyeti yok. O Şilili stoper ne alaka? Ayıptır ayıp... Bizdekilerden zerre kadar iyi değil. Birde, bonservis ödeyeceksiniz.

Ben şimdi ne diyeyim? Altı ay Yusuf Yazıcı'yı kulübede bekleten Kazım hocadan ne umayım? Ey gidi Şenol hocam... Çöp bidonlarına futbol oynatıyorsun, al şu bedduanı geri, kurtulalım ne olursun. Muhterem iki transfer dönemi geçirdi. 13 kayan yıldız aldı...

Üç onbir kurulacak futbolcu vardı elinde, hepsini kovdu. Yine çöpleri topluyor... Usta başkan, sayın yönetim siz bu yazılanları okuyor musunuz?

Yaptıklarınızı anlatıyoruz farkında mısınız? Söylediklerimiz tam olarak çıkıyor biliyorsunuz değil mi? 50. yılda şampiyon olacaklarmış... Siz bu futbol aklı ile 150 yılda kalsanız boş