Kupanın adresi yine değişmedi!

12.Mayıs.2018
Kupanın adresi yine değişmedi!

target='_blank' href='/arama.aspx?ara=Trabzon'>Trabzon KYK Futbol Takımı başarıya doymuyor. Tokat’ta düzenlenen Karadeniz Bölge Futbol Şampiyonasını kalesinde gol görmeden namağlup şekilde tamamlayan KYK Trabzon Futbol Takımı, Türkiye Şampiyonası için gittiği Düzce de çekişmeli geçen karşılaşmada KYK Denizli Futbol Takımını 3-2,  KYK Kars Futbol Takımını 4-0 mağlup ederek adını son dörde yazdırmayı başardı. Yarı Finalde rakibi KYK Kocaeli Futbol Takımını 3-0 mağlup eden KYK Trabzon ekibi geçtiğimiz sene olduğu gibi adını finale yazdırdı.

Finalde KYK Kastamonu ile karşılaşan KYK Trabzon ekibi oldukça çekişmeli anlara sahne olan, normal süresi 1-1 tamamlanan maçta penaltı atışlarının ardından, rakibini 4-3 mağlup ederek kupayı geçtiğimiz sene olduğu gibi ikinci kez Trabzon’a getirdi.  KYK Trabzon turnuvanın en az gol yiyen takımı olurken, Turnuvanın en çok gol atan oyuncusu KYK Trabzon Akçaabat Fatih Yurdu öğrencisi Şaban Yılmaz, Turnuvanın kalesinde en az gol gören kalecisi ise yine KYK Trabzon finalde kurtardığı üç penaltı ile takımına kupayı kazandıran kurtarışların sahibi Beşikdüzü Yurdu öğrencisi Yener Kandil oldu.

Turnuva boyunca Takımını yalnız bırakmayan Kredi ve Yurtlar Kurumu Trabzon İl Müdürü Adnan İPEKDAL sporcu öğrencilere destek olmak için maçları tribünden takip etti. Takım sorumlusu Mehmet Kılıç ve Samet Bostan, Antrenör İdris Akar ve İlhan Çakıroğlu göstermiş oldukları gayretler ile KYK Futbol Türkiye Şampiyonasında KYK Trabzon Futbol Takımının başarısının arkasındaki en büyük destekçiler olmuştur.