Kaybedilirken kazanılan duygular

09.Nisan.2017

Keyifli bir maç oldu dün akşam. Belki oyun olarak istediği oyunu oynayamadı Trabzonspor ama takımın hep oyunun içerisinde olması, iki kere mağlup duruma düşüp tekrar o direnci yakalayıp öne geçmesi çok önemliydi. Maç esnasında zaman zaman problemler yaşadı bordomavili takım. Özellikle defansif anlamda.

Bunlar en azından skor bulduğu dönemlerde oyunun da hakimi oldular. Genel olarak çok eleştirilebilecek oyun yoktu olumsuz anlamda. Sonuçta rakip Beşiktaş, bireysel oyuncuları çok fazla bir takım, bu takıma bu kadar dirençli kalabilmek çok kolay iş değil. Ama Trabzonspor bunu yaptı. 3 tane gol buldu, 3-4 tane gol kaçırdı.

Genel olarak bakıldığında keyifli bir maçtı. Trabzonspor bu tip maçları oynamalı, bence bu tip maçları oynadığında daha çok güçlenir diye düşünüyorum. Belki kaybetmenin üzüntüsü var ama hem oyun hem istek olarak bir mücadele gücünün yüksek olması dün akşamki maçın en güzel yanıydı.

Dün akşam Trabzonspor skoru koruma düşüncesine çok girmedi. Yine kendi istediği oyunu oynamaya çalıştı. Beşiktaş karşısında bordo-mavili takımın belki defansif oyunu eleştirilebilir.

Özellikle defanstaki pozisyon kademe oyununu dün akşam iyi oynayamadılar. Mas, Pereira, Durica ve Uğur’u da katabiliriz. Zaman zaman tabii ki oyunun dalgınlığı veya maçın heyecanından dolayı o bölgede problem yaşadı Trabzonspor.

Bence o bölgede Trabzonspor doğru oynayabilseydi maçı sonucu farklı olabilirdi. Trabzonspor’un dün akşamki direnci bence ikinci yarıdaki oynamış olduğu maçlardaki direnç anlamında en önemlisiydi. Çok önemli ve çok özel bir dirençti. Takım halinde oynama ve kaybetmeme düşüncesinin Trabzonspor’u geriye iteceğini düşünmüyorum. Kaybedilip ama kazanılan çok önemli duygular var.