SON DAKİKA

Haber > Karadeniz kazandı

Karadeniz kazandı

01 Mayıs 2016 Pazar - 09:42

Giresunspor ve 1461 Trabzon takımları arasındaki maç, Karadeniz’in iki komşu ilini karşı karşıya getirdi. Bir yanda 40 yıllık özlemle gözünü Süper Lig’e diken ve play-off’u kovalayan Giresunspor, diğer tarafta ise ligde kalma savaşı veren 1461 Trabzon... Bu zorlu derbide her şeyden önce dostluk ve centilmenliğin ön plana çıkması iki takım için de maçın sonucundan daha çok önemsenmeli...

Dünkü maçın kazananı Bence dostluktu ve bu da ülke futboluna örnek olmalı. Maçı etkileyen faktörlere gelecek olursak; karşılaşma öncesi Gümrük ve Ticaret eski Bakanı, Ak Parti Grup Başkanvekili, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin, kulübü ziyaret etmesi ve Yeşil-Beyazlı futbolculara, “Siz bu şehrin özlemini dindirin... Tarih yazın, parayı, pulu düşünmeyin, gerisini bize bırakın” mesajıyla Çotanaklar bu zorlu doksan dakikaya ekstra bir moralle çıktı. Yakaladığı ilk önemli fırsatı da genç golcüsü Vedat ile gole çeviren ve skor üstünlüğünü eline alan Yeşil-Beyazlılar, Teknik Direktör Erkan Sözeri’nin de yerinde müdahaleleriyle bu avantajını son düdüğe kadar korumayı başardı ve sahadan altın değerinde 3 puanla ayrılarak, ilk 6 yolunda çok önemli avantaj sağladı.

Konuk ekip 1461 Trabzon, kora kor bir mücadeleye sahne olan maçta çok koştu, çok savaştı, güçlü rakibinden puan alabilecek fırsatları da yakaladı ancak bu fırsatları iyi değerlendiremeyince, sahadan boynu bükük ayrıldı. Trabzon ekibinin birinci ve ikinci bölgedeki hırsını, üçüncü bölgede üretkenliğe dönüştürerek skora yansıtması, bundan sonraki maçlarda ligde kalması için gereken puanları almasına yeterli olacaktır kanaatindeyim. Başarı dilekleriyle başlayan maçın son düdüğünden sonra da kaybedenin kazananı tebrik etmesi, kazananın da kaybedeni teselli etmesi, ülke futbolumuzun üzerindeki karabulutların dağıtılabilmesi için bence diğer bütün kulüplere örnek olarak izlettirilmeli.

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap