İnananlar hep kazanır

23.Nisan.2017

Avrupa kupalarına katılmak için ligin ikinci yarısında farklı bir kimlikle karşımıza çıkan Trabzonspor dün akşam Antalyaspor önünde çok önemli bir galibiyete imza attı. 10 maçlık yenilmezlik serisini Beşiktaş karşısında sürdüremeyen BordoMavili takım Avrupa kupalarına katılmak için kıyasıya bir mücadeleye tutuştuğu Antalyaspor karşısında oyuna istediği gibi başlayamadı. İlk 20 dakikada savruk bir kimlikle mücadele eden Karadeniz ekibi daha sonra kontrolü ele alsa da orta alan ile Rodallega arasında bir türlü pas alışverişini sağlayamadı.

Gerek Dame N’Doye gerekse Olcay Şahan’ın final paslarında son hamleyi yapamamaları, Yusuf Yazıcı’nın her iki oyuncuya ayak uydurması Trabzonspor’u ilk yarıda etkisizleştirdi. Bu devre açık söylemek gerekirse Bordo-Mavili futbolcular maçı kazanacak inanca sahip değillerdi. İkinci yarıda ise durum çok farklıydı. Karşımızda bambaşka bir Trabzonspor gördük. Kazanmak için 11 yürek vardı sahada. Olcay Şahan ve Yusuf Yazıcı sazı ellerine alınca Rodallega da fırsatçılığını konuşturup Antalyaspor’un fişini çeken isimler oldu.

Bu arada Uğur Demirok’un da hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Savunmada kusursuz bir oyun ortaya koyan deneyimli futbolcu attığı ikinci golle de Antalyaspor’un gardını düşüren oyuncu rolünü üstlendi. Teknik Direktör Ersun Yanal’ın ilk yarıda rakibi iyi analiz edip devre arasında oyuncularını iyi bir şekilde motive ederek sahaya çıkarmasının alınan galibiyette etken olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Sonuç olarak her zaman geçerli olan söz, inananların hep kazandığıdır.

Trabzonspor ikinci yarıda maçı kazanacağına kendini inandırdı. Antalyaspor karşısında alınan üç puan bu akşam oynanacak olan Galatasaray Fenerbahçe derbisini kendisi için çok büyük önem haline getirdi. Haydi hayırlısı.

Yazarın Diğer Yazıları