Hatlarda kopma olunca

22.Mayıs.2017

Trabzonspor, Başakşehir karşısında özellikle maçın ilk yarısında etkili ve doğru bir oyun oynadı. Hem takım halinde savunma hem hücum anlamında. Maçın ilk yarısındaki oyun son haftalardaki futbolun çok üzerindeydi.

İlk yarıdaki futbol oldukça baskılı ve rakibi oynatmama adına oldu. Yani fiziksel oyunun etkili olduğu bir bölümdü. Oyunun belli bir dakikalarından sonra muhakkak tempo düşecekti.

Oyuncu değişiklikleri bu tempoyu belki biraz daha uzatabilirdi ama bu değişiklikler Trabzonspor’a çok bir şey katmadığı için ister istemez 60.dakikadan sonra bu sıkıntılar yaşandı.

Oyuncu değişikleriyle oyundaki futbolcuların pozisyonlarında değiştirmek zorunda kaldı Ersun hoca. Değişikliklerden dolayı 60 dakikadan sonra oyunda bozuldu zaten.

Başakşehir takımı da baktığın zaman takım halinde ve çok doğru oynayan bir takım. Etkili oyuncuları var. Maçın ikinci yarısında etkili olmaları çok normaldi. Çünkü Trabzonspor oyundan tamamen düşmüştü. Bazı oyuncuların maç içinde performansı çok düşüktü.

Mesela Olcay’dan daha etkili bir oyun bekliyordum. Mas hala o ilk geldiği zamanki görüntüsünü bir türlü yakalayamadı.

Özellikle defansif anlamda sıkıntılar yaşıyor. Yusuf Yazıcı dün akşam yeniden kendi performansını yakaladı bu durum sevindirici bir durumdu. Ben Rodallega’nın sahada olmasından yanayım.

Ne olursa olsun hücum anlamında gole daha yakın bir oyuncu. Muhakkak sahada olmalıydı. N’doye de çok çalışıyor ama tercih Rodallega olmalıydı. Genel olarak baktığımızda dün akşam güzel bir maç oynandı.

Son üç maça göre iyi onanmış bir oyun olarak görüyorum. 60 dakikalık bir oyun Trabzonspor’un önceki haftalarda iyi oynadığı oyunu geri getirdi.

Ama burada şu göründü; Trabzonspor, kadro genişliğini, kadro zafiyetini dün akşam çok net yaşadı. Bu senenin bakıldığı zaman en büyük eksikliği buydu bana göre. Kalan iki maçta rakipler Fenerbahçe ve Bursaspor.

Fenerbahçe maçı ve Bursa maçı tamamen gelecek yılın planlanmasını yapacak karşılaşmalar olacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları