41 YILLIK ÖZLEMİ DİNDİRECEĞİZ!

Çotanakların Teknik Patronu Yılmaz Vural, 41 yıllık Süper Lig özlemini dindirmek için çıktıkları yolda hedefe ulaşacak her türlü imkana sahip olduklarını ifade etti.

14.Şubat.2018
41 YILLIK ÖZLEMİ DİNDİRECEĞİZ!

Akın Çorap Giresunspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, dün tesislerde düzenlediği basın toplantısında, camianın beklentilerini karşılayacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti. Tecrübeli teknik adam, “1976-1977’de düşmüş bu takımın 41 yıllık çıkma mücadelesi var. Giresunspor oldukça ciddi bir kadro kurmuş. Şuan 31 puanla çıkma mücadelesi veren bir takım konumundayız” dedi.

Camiadan kendilerine inanılmaz bir destek olduğunu belirten Vural, “Bu takım yeniden ligde olsun diye inanılmaz bir istek var. Giresun’un taraftarıyla, başkanıyla, çalışanıyla bir üst lige çıkmak için müthiş bir mücadelesi var. Şuan itibariyle play-off dışındayız. Zorlu bir dönemdeyiz. Fikstür zorlu. 13 maçımız var. 13 maçta 39 puanı alabilecek ve Süper Lig’e çıkabilecek gücü var Giresunspor’un” diye konuştu.

Vural, “Maçlarda yaşanılanlar şanssızlık falan değil, daha dikkatli olunması gerekiyor. Pozisyona girip atamıyorsunuz, birde üstüne iki tane yiyorsunuz. Oyunculara bunun şanssızlıkla alakalı olmadığını, uygulamadaki eksikliklerin bu duruma düşürdüğünü anlatacağız. Takıma 8’er gruba ayırdık. Hepsiyle görüşeceğiz ve bu soruna çözüm üreteceğiz” şeklinde konuştu.

Hepimiz aynı gemideyiz

Çotanakların Teknik Patronu Yılmaz Vural, “Çok uyumlu bir yönetimimiz var. Başkanı iyi tanıyorum. Giresunlu eşim burada olmamın temel nedenlerinden biridir. Babasının takımın kurulmasında katkıları olmuş. Eşimde gel maddi manevi bir şey düşünme katkın olacaksa olsun dedi ve buradayız. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu takımın çıkması bütün Giresun’a sınıf atlatacaktır. Bu anlayış içerisinde Giresunspor birinci, ikinci veya play-off’tan hiç fark etmez inşallah önümüzdeki sezon Süper Lig’de olur. Bir üst ligin imkanları çok farklı. Bu imkanlara Giresunspor’un da ulaşması için çalışacağız. İnşallah hedefe varırız” ifadelerini kullandı.