Bu yılın en iyisi!

14.Ocak.2017

Trabzonspor ikinci yarının ilk maçında Bursaspor deplasmanına yeni aldığı üç oyuncu Pereira, Mas ve Olcay Şahan ile ilk on birde başladı. Trabzonspor oyuna çok süratli girdi. Yüksek tempo koyarak ikinci ve üçüncü bölgelerde müthiş bir baskı uyguladı. Bu yılki en iyi Trabzonspor'du diyebilirim. Trabzonspor’un yeni oyuncuları sağbek ve solbekin gelişi defansı biraz daha toparlamış gözüktü.

Bu iki futbolcu yanlarındaki oyunculara da iyi bir alternatif olduklarını gösterdi. Trabzonspor’un orta sahasında Onazi, Okay, Olcay ve Yusuf Yazıcı mükemmel pas yaparak Bursaspor orta sahasındaki Batalla ve Merter'i adeta oyundan düşürdüler. Bursaspor ilk yarım saatte top görmeden kalesinde iki gol gördü. Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı bu takımın oyuncusu değil miydi? Ersun Yanal bunu ancak mı gördü?

Günaydın Ersun hocam! N'doye boş alanlara çıkarak, pivot santrafor oynayarak arkadaşlarına çok yardımcı oldu. Geride Durica harika oynayarak Deniz’i adeta sahadan sildi. 2-0’dan sonra Yusuf Yazıcı’nın attığı ve attırdığı gollerden sonra Trabzonspor sanki sonuca razı olur gibiydi. Trabzonspor’da Onazi ve Castillo'nun şutlarını kaleci Harun kurtardı. Trabzonspor ilk yarıyı 2-1 önde kapattı. İkinci yarıda herkes Trabzonspor’un oyununu merak ediyordu. Nitekim takım yorgun göründü. İkinci yarının başında N'doye bence ağır bir kartla oyundan atıldı.

Bu kez oyun terse döndü. Bursaspor atak yaptı, Trabzonspor karşıladı. İkinci yarıda buna rağmen Trabzonspor Olcay Şahan ile 1 gol pozisyonu kaçırdı. Yusuf’un da kaçırdığı pozisyonu sayarsak... Trabzonspor eksik oynamasına rağmen mücadele örneği göstererek başta Onazi ve bütün takım vazifesini mükemmel ortaya koydular, büyük mücadele örneği gösterdiler. Kaleci Onur’un Jorquera'yla karşı karşıya kaldığı ve net çıkardığı poziyonlar var.

Sonuç olarak Trabzonspor sahadan 2-1 galip ayrıldı. 7 maçtır evinde yenilmeyen Bursaspor’u deplasmanda yendi Trabzon. Yine de Trabzonspor'un forveti yok. Kulüp yönetiminin bunu muhakkak çözmesi gerekiyor. Hocayı ve oyuncuları tebrik ediyoruz.