Bu skor aldatmasın!

11.Eylül.2017

Trabzonspr, Gençlerbirliği karşısına her zamanki gibi Ersun Yanal’ın hatalı kadro tercihleri çıktı. Hal böyle olunca da Bordo-Mavililer maçın daha başında kalesinde gol gördü. Oyunu kuramayan, oyuncularını motive edemeyen Ersun Yanal kenarları kullanmak adına orta alanda mücadeleyi tercih edince Trabzonspor ilk yarıda tabiri caizse tel tel döküldü. Gençlerbirliği bu ligin en kötü futbol oynayan takımı.

Bu takım karşısında da mağlup duruma düşülüyorsa nerede yanlış yapılıyor diye herkesin düşünmesi gerek. İkinci yarıya hatalarından arınıp Abdulkadir tercihini sahaya sürerek başlayan Ersun Yanal olması gereken gibi oyunu kanatlara yayınca Bordo-Mavili takım da oyunda ağırlığını iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Akabinde ataklar ve goller de peşi sıra geldi. Her zaman dediğimiz gibi genç isimlere kadroda yer verilmeli.

Formayı sırtlayan Abdulkadir haksız olmadığımızı bir kez daha adeta Ersun Yanal’ın gözünün içine soktu. Rodallega değişikliğinin de sonuca katkıya yadsınamaz. Kadroda böyle bir isim var ise yedek oturmaz. Pereira’nın defansta çokça hata yaptığının da altını çizmek de fayda var. Savunmaya da dikkat Ersun hoca!

Bu haftayı galip kapattık ama Başakşehir karşısında işimiz oldukça zor. Takımın asıl form grafiğini İstanbul deplasmanında test edeceğiz. Evet, kadromuz transferlerle kaliteli hale geldi. Ancak bu kadroyu ekip haline getirecek bir hocaya ihtiyacımız var. Şimdi görev sende Ersun hoca! Göster bakalım Başakşehir karşısında teknik adamlığını. Bu son şansın olabilir, benden söylemesi!