Bu maç aldatmasın

06.Ekim.2017

Eksik Beşiktaş’a karşı oynanan oyun bizleri, sizleri aldatmasın. Aynı şekilde skor da... (Adriano, Oğuzhan, Atiba, Querasma ve 4 aydır oynamayan Gökhan Gönül) Yorgun Beşiktaş, 8 günde 3 zorlu maç ve Trabzonspor karşısına çıkan takım (Porto, Fenerbahçe, Leipzig)... Zorluk derecesi yüksek maçlar bunlar.

Trabzonspor yalnız ligde oynuyor. Oynanan oyun aldatır, dikkat!!! Trabzonspor 2-2 berabere kalıyor ve saydığım bu şartlarda seviniyor. Trabzonspor’u bizler hep farklı yerlerde görmeye alıştık. Son iki sezondur yaşananlar, yaşatılanlar hep sorgulanmalıdır, artısıyla eksisiyle artık. Trabzonspor’un boşa geçireceği zamanlar bitmiştir.

Şimdi milli maçlar arasından sonra, gerçek Trabzonspor’u artık taraftarlar, seyirciler herkes seyretmek istiyor. Tabi ki peş peşe gelecek galibiyetleri de özledik, bekliyoruz.

MÜCADELE İYİYDİ

Trabzonspor takımının çok etkili oyuncuları var, oyunu her an değiştirecek, oyunun temposunu arttıracak kaliteli ayakları var. Maçı kulübeden girince etkileyecek deneyimli oyuncuları var. Hemen hemen her maç gol atan bir Trabzonspor, karşılığında ise gol de yiyen bir takım hüviyetinde. Oyun kurabilen 7-8 oyuncu var. Kim bunlar?

Okay, Yusuf, Burak, Olcay, Rodallega, Onazi, Castillo’yu sayabiliriz. Beşiktaş maçında sonradan oyuna giren oyuncular sonucu etkilediler, mücadeleye mücadele kattılar. Oyuna tempo getirdiler, pozisyon buldular. Oyuncu tercihlerinde teknik kadro hata yapmamalı. Artık ‘takımdaki oyuncuları iyi tanımalı’ lüksü kalmadı.

Trabzonspor alınan 1 puanlara sevinmemeli. Eğer seviniyorsa sıradan bir takım olur. Bizler Trabzonspor’un her zaman büyük takım olduğunu ve ses getiren bir ekip olduğunu biliyoruz. Trabzonspor’un peş peşe gelen galibiyetler almasını, üç puanlarını bekliyoruz. 50. yıldaki slogan şampiyonluktu, şimdi bundan bahseden kimse kalmadı.

Söylevler ne olacak, ne çabuk unutuluyor. Bundan sonraki hedef nedir? Bununla ilgili açıklama bekliyor Trabzon sevdalıları. Çıkıp tatmin edici bir iki cümle söylemeliler. Kimseleri kandıramazlar.

Gerçekler gizli kalmaz, hele hele futbol oyununda. Gerçek Trabzonsporlular her zaman takımlarına sahip çıkarlar. Kimse yol göstermesin. Trabzon büyük bir camiadır, bizleri fazla üzmeyin. Sorumluluk alanlar artık sorumluluklarını yerine getirsinler. Başarılar Trabzonspor.