Bırakın gidin!

23.Eylül.2017

Aylardır söylüyorum, yazıyorum, çiziyorum. Bu teknik adam ve bu yönetim anlayışı ile Trabzonspor’un başarılı olma ihtimali yoktur. Dün akşam da sadece Trabzonspor taraftarı değil tüm Türkiye bu takımın başarılı olamayacağını açıkça izlemiş oldu.

Üç fark yakalanmış bir mücadele eğer kaybediliyorsa o takımı ve o takımın teknik direktörünü değil yorumlamak ağzımı bile yormak bana zül gelir! Yıllarca futbol oynadım, futbolculuğumun ardından da sporun hemen her alanında görev yaptım. Ancak Ersun hoca kadar mücadeleyi okuyamayan, takımına sahip çıkamayan bir teknik adam görmedim.

‘Türkiye’de görev yapmış ve yapmaya devam eden teknik adamlar arasında en başarısız olanı kimdir’ diye bana bir soru yöneltilse tereddütsüz Ersun Yanal ismini veririm. O kadar başarısız ki şampiyonluk parolası ile mücadele ettiği ligde kendi evinde dört gol yiyebiliyor. Hem de 3-0 önde iken.

Dün akşam Yanal’ın yerinde olsam maçın ardından teknik direktörlük lisansımı yırtar yatımla birlikte yurt dışına açılırdım. Bir daha dönmemek üzere!

Bu sonuçlarda tek suçlu Yanal mı? Tabi ki hayır. Yanal’ın suçu ne kadar ise Başkan Muharrem Usta’nın suçu da o değerdedir. Bu başarısız teknik yönetime rağmen halen değişime gidilmiyorsa bu da suçun ortaklığının açıkça göstergesidir. Ne bulundu Yanal’da anlam veremiyorum!

Kurdukları işbirliğinin sadece Trabzonspor’u hiç etmeye yönelik olduğu da ortada. İşte ondandır ki ne Muharrem Usta ile olmayan yönetimi ne de Ersun Yanal’la Trabzonspor başarıya ulaşamaz. Tez elden bu işbirliği Trabzonspor’dan ellerini çekmelidir. Yoksa mı? Onu düşünmek bile istemiyorum.