Avrasya’da 61 rüzgarı!

39.Avrasya Maratonu’na Trabzon’dan bordo-mavi formalarıyla katıldılar.

13.Kasım.2017
Avrasya’da 61 rüzgarı!

İstanbul’un Anadolu Yakasıdan start alan ve Avrupa yakasında son bulan ve dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton organizasyonu olan Avrasya Maratonu’nun 39.su dün gerçekleştirildi. Maratona Trabzon’un tanınmış pek çok ismi de katılım gösterirken, son yıllarda Beşirli Sahil Yürüyüş Yolu’nda her sabah yaptıkları düzenli sporla bir araya gelen ekip de bu yarışta yerini aldı.

Arsin Belediye Başkanı Dr. Erdem Şen, Zorlu Grand Otel İşletme Müdürü Ali Şahin, Makine Mühendisi İsmail Nebioğlu, Futbol Antrenörleri Birol Nebioğlu ile Mustafa Şahin, Terminal Pide Salonu sahibi Abdulkadir Bektaş dikkat çeken isimler arasında yer aldı. Trabzon kafilesi, ‘Spor yapmak hayatın kendisi. Ancak Trabzon’da uzun yıllardır sabah yürüyüşleri ile başladığımız spor faaliyetlerini buradaki organizasyonla perçinlemek çok güzeldi” dediler.

Ayrı bir zevk oldu

Bordo-Mavi Trabzonspor formalarıyla da dikkat çeken ekipte yer alan isimlerden Trabzon’un sevilen ismi Zorlu Grant Otel İşletme Müdürü Ali Şahin ise maratonun ilk 15.kilometrelik etabına katılarak iyi bir derece elde ettiklerini söyledi. Şahin, Trabzon’da düzenlenecek olan 24 Şubat Yarı Maratonuna da katılarak iyi bir derece elde etmeyi amaçladıklarını söyledi. Şahin, ekip olarak bir anlamda Trabzon’u da temsil ettiklerini söyleyerek, ‘İki kıta arasında bordo-mavi forma ile koşmak ayrı bir güzellikti. Renklerin güzelliğini maratonda da gözler önüne serdik” diye konuştu.