Adımız hıdır!

09.Nisan.2017

Bu kadar maç izlemiş biri olarak hayatımda 90 dakika içinde duygularımın bu kadar değiştiği bir maç ne izledim ne de dinledim. Yahu ilk golü yiyorsun, olabilir... Beşiktaş bu, yersin... Eşitliği yakalıyorsun, süper, şahane. Bir tane daha yiyorsun, bu da olur. Hop, bir kez daha eşitliği yakalıyorsun.

O daha da süper. Demeye kalmıyor galibiyet golünü bile buluyorsun. Oh ne ala, ne ala! Aman sakin olalım, skoru koruyalım demeye kalmıyor şak rakip buluyor üçüncü golü.

Bir telaş bir telaş, zannedersin arkamızdan atlı kovalıyor. Ve kaçınılmaz son... Rakip Beşiktaş bakar mı gözünün yaşına, atıveriyor dördüncü golü... "Çav" diyor bize, seneye görüşürüz...

Şimdi taktik falan hikaye... Son 10 maçta yenilmedik falan... La Fontaine'den masal anlatmayın bana! Ligin en iyisini yenebiliyor musun, yenemiyor musun? Yenemiyorsun. O bir anlık hatanla senden daha güçlü olduğunu gösterip gidiyor.

Trabzonspor Kasımpaşa'dan, Gaziantepspor'dan daha iyi olsa ne olur, olmasa ne olur? Şimdi bana "Ama güzel maç oldu" demeyin, sinirimi hoplatmayın. Güzel maç, üç puan alıp cebine koyduysan güzeldir.

90 dakikanın sonunda ahlanıp vahlanıyorsan, yazık oldu diyorsan güzel falan değil enayilik olur. Bu futbolla umut verdi, saçmalığına inanmam, inananı da anlamam. Buldun mu Beşiktaş karşısında galibiyet golünü, koruyacaksın güzel kardeşim.

Ne yaparsan yap, kalenin önünde yat istersen. Ama olmuyor işte, olmayınca olmuyor. Ne diyelim, adımız hıdır, elimizden gelen budur!