4. vitesten geriye taktılar!

12.Eylül.2017

Çaykur Rizespor bir türlü savunmayı kolektife dönüştüremiyor. Bunu yaparken de en çok açığı farklı önde olduğu dakikalar içinde gerçekleşiyor. Bir tarafta ligin en az para harcayan ve tamamen öz kaynağına yönelen Altınordu, diğer yanda ligin en pahalı kadrosuna sahip Çaykur Rizespor. Altınordu’nun gençleri ilk devre iki kanadından bindirmeleri ile bizim savunmayı bunalttı ama deneyimli santraforları Mirkan Aydın ayağına gelen birçok gol pozisyonu İzmir Fuarı’nda bozuk gibi harcadı desek yeridir.

Bu devre Paraguyalı oyuncu tek fırsatı güzel bir aşırtma vuruşla tamamlarken, diğer öne çıkan isimler ise Recep, Oğulcan ve Petrucci bizden geçer not alıyordu. İkinci devre ev sahibi takımın genç oyuncusu Erdoğan kendi takımı adına bir çuval ege yöresi incirini berbat ediyor, maçın hakeminden direk olarak haklı bir kırımızı kart görerek, erkenden duşa gidiyordu. Bu avantajı iyi kullanan tecrübeli takım kaptanı Kweuke ile ayrı bir iştaha büründüğünde birden gaz basarak vitesi 2, 3 ve son olarak 4’e takması ne kadar güzelse, o surattan 10 kişi eksik kalan bir takımdan iki gol görerek vitesini aniden geriye takması sanayi dilinden yazacak olursam şanzıman dağıtması ile eş değer. Usta bu duruma ne der?

Hikmet Karaman’ın elinde bu ligin son model arabası var. Yenilen gollerde acaba şanzıman yağ mı kaçırıyor. Bu savunma böyle devam ederse bir gün lastik patlar benden söylemesi. Önde olduğun ve farka gideceğin maçta bu gevşeklik hiç yakışmadı. Yol yakınken usta mil yataklarına bir bakıversin. Veya kaliteli diye bize merdiven altı kalitesiz 10 numara yağ mı verdiler. Bu yağ kaçağını önlemesek ilerde bize çok pahalıya patlar. Kısaca usta bu işe el at, yoksa bu yolda arkadan son model arabayı dayatan çok olur!.. Öte yandan bardağın dolu tarafından bakacak olursak, ligde 4'te 4 yapan bir takımı elbette alkışlıyoruz. Bu maçı farklı kazansaydık hataların üstü örtülecek, her şey güllük gülistanlık olacaktı. Şimdi ders alma zamanı bir müsibet bin nasihattan iydir.